Dobiegł końca Rowerowy Maj”. Najwytrwalsi rowerzyści otrzymają nagrody.

0
458

Maj upłynął uczniom zamojskich podstawówek pod znakiem rowerowych przejażdżek. W ramach akcji “Rowerowy Maj” uczniowie ośmiu miejskich podstawówek przemierzali drogę z domu do szkoły i z powrotem, na rowerze, rolkach lub hulajnodze. W najbliższy piątek, 8 czerwca odbędzie się uroczyste podsumowanie kampanii, podczas którego nagrodzone zostaną: szkoły, które uzyskały największą „rowerową” frekwencję, najbardziej „rowerowe” klasy w danej szkole oraz najbardziej „rowerowi” uczniowie.

Uroczystość odbędzie się na terenie parkingu przed pałacem Zamoyskich przy ulicy Akademickiej (dawna siedziba zamojskich sądów). Początek o godzinie 11.30. Do udziału w przedsięwzięciu zamojski Urząd Miasta zaprasza wszystkich uczestników Kampanii, Dyrektorów Szkół, koordynatorów szkolnych Kampanii, a szczególnie tych uczestników, którzy zaliczyli 18 przejazdów. To właśnie oni wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. W ubiegłym roku były to m.in.: rowery, dron, tablet, smartphone, wejściówki do parku linowego oraz Zamojskiego ZOO.

Ale oprócz losowania nagród, na przybyłych czekać będą też inne atrakcje m.in.: zabawy w miasteczku ruchu drogowego (które przygotuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu), tor do ekstremalnej jazdy na rowerze typu pumptrack, festiwal rowerowy pod hasłem „Zamość kocha rower”, stoisko Fruit Bike przygotowane przez Fundację Kult oraz atrakcje przygotowane przez Biuro Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej w ramach kontynuacji obchodów Dnia Dziecka.

Poprzedni artykułRowerowy wypad rodzinny
Następny artykułSP “Smart School” w finale ogólnopolskiego programu “Być Jak Ignacy”!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments