Patriotyczny spacer po Zamościu z 10-tką [ZDJĘCIA]

0
725

17 drużyn ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych Miasta Zamość wzięło udział w przygotowanej przez Szkołę Podstawową Nr 10 w Zamościu Miejskiej Grze Patriotów. Młodzi ludzie spacerowali po mieście rozwiązując zagadki ukryte w różnych miejscach naszego grodu. Odkrywali tajemnice Arsenału i Orkiestry Symfonicznej. Liczyli schody do Ratusza oraz poszukiwali pamiątek po ludziach związanych z naszym miastem. W czasie gry musieli wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością pracy w grupie.

Wędrówka zakończyła się spotkaniem przy Pałacu Zamoyskich. Tam uczestnicy otrzymali zdjęcia naszego miasta z lat 20 i 30 XX wieku i kolejne zdanie, które polegało na odszukaniu miejsc pokazanych na fotografiach i wykonaniu zdjęć tych miejsc we współczesnej scenerii. Zdjęcia wykonane przez uczniów znajdą się na wystawie “Zamość – 100 lat Niepodległości” przygotowywanej na październik 2018.

W uroczystym podsumowaniu “Gry Miejskiej” udział wziął Prezydent Andrzej Wnuk, który wręczył uczestnikom dyplomy i przy okazji rozmawiał z uczestnikami o historiach przedstawionych na archiwalnych fotografiach.

Wszyscy zostali zwycięzcami. Gratulujemy uczestnikom. 

Poprzedni artykułZamość: 34 nowe mieszkania. Budowa ruszy niebawem
Następny artykułZamość zyska nową “małą architekturę”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments