Gmina Zamość: Jaśniej i oszczędniej. Zakończono budowę oświetlenia ulicznego

0
339

W tym roku w Gminie Zamość nowe energooszczędne oświetlenie zyska aż 17 odcinków dróg gminnych i powiatowych o łącznej długości ok. 8200 m. Właśnie dobiegła końca budowa oświetlenia ulicznego w miejscowościach Hubale i Wieprzec oraz Żdanów. 28 maja odbył się odbiór zrealizowanych inwestycji.

Jak informuje Urząd Gminy Zamość – w miejscowości Hubale zakres zadania obejmował budowę napowietrznej linii oświetlenia ulicznego wzdłuż drogi powiatowej nr 3249L na odcinku o długości ok. 930 m wraz z instalacją 22 opraw oświetleniowych.

W miejscowości Wieprzec inwestycja obejmowała budowę napowietrznej linii oświetlenia ulicznego wzdłuż drogi powiatowej nr 3249L na odcinku o długości ok. 540 m oraz instalację 14 opraw oświetleniowych.

W Żdanowie natomiast nowa linia oświetlenia ulicznego o długości ok. 260 powstała wzdłuż drogi gminnej. Zainstalowano tam  8 opraw oświetleniowych na słupach ŻN- 9.

Razem dało to 1730 m.b. linii oświetlenia ulicznego i 44 punktów oświetlenia ulicznego.

Wszystkie zainstalowane oprawy sąw technologii LED, co pozwoli na znaczne oszczędności energii w porównaniu do tradycyjnych opraw sodowych.

 

 

Poprzedni artykułZmarł Prezes Spółdzielni im. J. Zamoyskiego
Następny artykułZamość: Zatańczą poloneza dla Niepodległej i spróbują pobić rekord Guinessa.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments