Zamojska Aleja Sław rozrasta się. W tym roku dołączy zespół Vox

0
579

“Aleja Sław” przy ul. Grodzkiej w Zamościu rozrasta się coraz bardziej. W tym roku do alei ludzi zasłużonych dla Zamościa dołączą członkowie zespołu Vox: Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski. Uroczystość odsłonięcia tablicy odędzie się w piątek, 8 czerwca godz. 16.00.

– Muzycy Grupy Vox, koncertując na całym świecie, przywoływali wielokrotnie swoje rodzinne miasto, mówili o jego pięknie, przyczyniali się do promocji Zamościa. Aleja Sław to rodzaj wdzięczności za te 40 lat na scenie, bezcenną promocję ich rodzinnego miasta, bycie ambasadorami Zamościa – mówi Teresa Madej, pomysłodawczyni projektu “Zamojskiej Alei Sław”.

Tablica zostanie wykonana z brązu. Będzie to wspólna tablica dla trzech muzyków z odciskami trzech par butów, zaprojektowana i wykonana przez Bartłomieja Sęczawę. Tym razem nie będzie karety, za to będzie zabytkowe auto, które przywiezie muzyków do Alei Sław. Wieczorem, po uroczystości odsłonięcia tablicy, odbędzie się koncert. Wystąpi zamojski zespół „Gdzie Diabeł nie może…” z repertuarem „Voxów”.

Jak zapowiada Teresa Madej – w tym roku, aleja na ul. Grodzkiej zostanie także oświetlona. Są także plany wydłużenia alei w kierunku ul. Akademickiej.

Aleja Sław w Zamościu upamiętnia ludzi kultury, muzyki, nauki i sztuki, które wniosły swój wkład w kulturalny rozwój Zamościa. Od 2008 roku w Alei Sław w Zamościu uhonorowano: Jana Machulskiego, aktora, reżysera, pedagoga, twórcę Zamojskiego Lata Teatralnego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, jazzmana, “Ojca chrzestnego” zamojskiego jazzu,  Krzysztofa Zanussiego, filmowca, pedagoga, patrona honorowego Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego “Sacrofilm” w Zamościu, Stefana Szmidta, aktora, reżysera, założyciela Fundacji “Kresy 2000”, prof. Janusza Stannego, artysty grafika, pedagoga, kierownika artystycznego Międzynarodowych Plenerów Ilustratorów, prof. Jerzego Kowalczyka, historyka sztuki, badacza dziejów Zamościa, prof. Mariana Koniecznego, rzeźbiarza, darczyńcy “Galerii rzeźb prof. Mariana Koniecznego” w Zamościu, Pawła Dudzińskiego, artysty intuitywnego, twórcy Teatru Performer, Instytutu Sztuki Nowej i Festiwalu Sztuk Intuitywnych, Beatę Ścibakówną – aktorkę i Jana Englerta, aktora, reżysera, pedagoga – patronów honorowych Zamojskiego Lata Teatralnego oraz Tadeusza Wicherka, dyrygenta i dyrektora Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. 

 

plakat zespol vox w alei slaw 2018 Zamojska Aleja Sław rozrasta się. W tym roku dołączy zespół Vox

zaproszenie zespol vox w alei slaw 2018 Zamojska Aleja Sław rozrasta się. W tym roku dołączy zespół Vox

Poprzedni artykułNajnowsze oferty staży w Zamościu i regionie
Następny artykułREGION: Dzień Cukrownika z zespołem DE MONO.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments