Twórczy Festiwal Etiud Teatralnych

0
345

Teatr w Zamościu zaprasza młodzież, dorosłych, studentów, seniorów, wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia na Zamojski Festiwal Etiud Teatralnych!

Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca 2018r. w Osiedlowym Domu Kultury “OKRĄGLAK” w Zamościu. Szczegółowy program festiwalu dostępny będzie na stronie internetowej www.teatrwzamosciu.pl po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.

Zamojski Festiwal Etiud Teatralnych – to impreza otwarta dla wszystkich mieszkańców Zamościa i województwa lubelskiego, którzy ukończyli 14 rok życia (młodzież, studenci, dorośli). Do udziału w Festiwalu zaproszone są zespoły teatralne z placówek oświatowych, domów kultury, grupy działające przy organizacjach pozarządowych, grupy niezależne i nieformalne, wykonawcy indywidualni, spontaniczne grupy powstałe do uczestnictwa w ramach FET. Jednym z głównych założeń Festiwalu jest stworzenie pozytywnej i twórczej atmosfery do wymiany doświadczeń w dziedzinie teatru i zaprezentowanie swojej pracy artystycznej. Organizatorem wydarzenia jest kolektyw artystyczny Teatr w Zamościu.

Uczestnicy festiwalu prezentują autorską, lub inspirowaną dziełami z różnych dziedzin kultury, sztuki, także dziełami literackimi etiudę teatralną. Pole poszukiwań twórczych jest bardzo szerokie i w całości zależy od inwencji twórców, podobnie tematyka krótkich spektakli. Zachęcamy do czerpania z różnych form i rodzajów teatru (teatr ruchu, teatr absurdu, pantomima, teatr dramatyczny, teatr improwizowany, teatr maski, lalki, teatr słowa, itd.). Liczymy na Wasze pomysły, nowatorskość i zaangażowanie!

Festiwal podzielony jest na dwie kategorie:

  • etiudy zespołowe
  • etiudy indywidualne / monodramy

Czas etiudy nie może być dłuższy niż 13 min.

Organizatorzy festiwalu powołają niezależne Jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych i dyplomów, w tym nagrodę główną GRAND PRIX Festiwalu.  Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty artystyczne oraz konsultacje z jurorami. Widzowie w drodze plebiscytu wybiorą najciekawszą prezentację, która otrzyma Nagrodę Publiczności. Wszyscy uczestnicy festiwalu oraz instruktorzy i opiekunowie grup otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Kartę zgłoszenia można pobrać na stronie internetowej: teatrwzamosciu.pl Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 31 maja 2018r.
Projekt realizowany jest w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Zamościa.

 

plakat03fin male Twórczy Festiwal Etiud Teatralnych

Poprzedni artykułGratka kinomana – Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Następny artykuł“Obfitość” Jerzego Tyburskiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments