Zamojska kardiologia w gronie najlepszych w kraju!

0
465

Oddział Kardiologii  Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu jest jednym z najlepszych ośrodków kardiologicznych w Polsce. Tak wynika z rankingu opublikowanego przez tygodnik „Wprost”.

Oddział Kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu, którym od początku jego działalności (1994 r.) kieruje dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, w zestawieniu “Wprostu” uplasował się w najlepszej dwudziestce w Polsce, na wysokiej 12 pozycji (w poprzedniej edycji na 7 miejscu), i  tym samym został wyróżniony jako jedyny ośrodek kardiologiczny w województwie lubelskim.

-W zakresie wykonywania angioplastyk oraz angioplastyk wieńcowych w ostrych zespołach wieńcowych zamojski Oddział Kardiologii zajął odpowiednio 2 i 3 miejsce w Polsce – podkreśla Ryszard Pankiewicz Z-ca Dyrektora ds. Strategii Rozwoju, Marketingu i Komunikacji szpitala “papieskiego”.

Kryteria, jakie brano pod uwagę tworząc ranking, to m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w Szpitalu, liczba wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczba monitorowanych łóżek w pododdziale intensywnej opieki i lekarzy ze specjalizacją z kardiologii zatrudnionych w oddziale.

Ankiety (ponad 2 tys.), o których wypełnienie poproszono Szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach (pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi). Stworzyli oni system wag i algorytmów, na których podstawie oceniono oddziały. Na pozycję na liście wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na Oddziale.

Poprzedni artykuł“Sentymentalny koncert” – Jubileusz 100. lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 (dużo zdjęć)
Następny artykułPożar lasu, wyciek nieznanej substancji, przygniecenie pojazdu przez drzewo. Strażacy ćwiczyli w Nadleśnictwie Zwierzyniec
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments