Zamojski Dzień Papieski w wyjątkowej oprawie

0
651
fot. rubik.pl

Od 19 lat w Zamościu odbywa się Zamojski Dzień Papieski – w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Zamościu – 12 czerwca. Także w tym roku, z tej okazji zaplanowano wyjątkowe wydarzenie. Uroczystości rozpocznie msza św. w Katedrze o godz. 10.00, a bezpośrednio po niej na Rynku Wielkim będą się odbywały obchody Diecezjalnego Dnia osób z niepełnosprawnością.

Mając na uwadze obecny 2018 rok, w którym obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Organizatorzy chcą skupić się na nauczaniu patriotyzmu papieża, podkreślając tym samym wielki wkład papieża Polaka dla odzyskania przez Polskę wolności po 1989 r.

Ambasadorem nauczania św. Jana Pawła II jest niewątpliwie polski kompozytor Piotr Rubik, który wraz z chórem, solistami i orkiestrą symfoniczną wystąpi w Zamościu podczas koncertu papieskiego 12 czerwca 2018r.

Będzie to wyjątkowy koncert Cantobiografii Św. Jana Pawła II – “Santo Subito” do tekstów Jacka Cygana.

Wystąpią soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Agnieszka Przekupień, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz, a także Wrocławski Chór Akademicki pod dyr. Alana Urbanka, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry.
Narrator: Jakub Wieczorek.
Dyryguje: Piotr Rubik.

Koncert odbędzie się o godz. 20.00, jak zawsze, na Rynku Wielkim. Organizatorem Zamojskiego Dnia Papieskiego są: Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II w Zamościu Współorganizatorzy: Katolickie Radio Zamość, Diecezja Zamojsko – Lubaczowska, Marszałek Województwa Lubelskiego, Miasto Zamość.

33181626 10155938244579270 239352742085132288 o Zamojski Dzień Papieski w wyjątkowej oprawie

Poprzedni artykuł(PILNE!) Prezydent Andrzej Wnuk oficjalnym kandydatem PiS na Prezydenta Miasta Zamość
Następny artykułKto zostanie prezydentem Zamościa? Jest już pierwszy sondaż wyborczy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments