Michał Bajor wystąpi w Zamościu

0
503

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wkrótce wystąpi na scenie Zamojskiego Domu Kultury.

Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te o których wydanie od lat proszą fani i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment.

Koncert w Zamościu zaplanowano na 30 listopada. Bilety w cenie 95 złotych są już do nabycia w sekretariacie ZDK oraz na www.biletyna.pl i www.kupbilecik.pl

Michał Bajor jest synem aktora – lalkarza Ryszarda Bajora i bratem aktora Piotra. Już będąc uczniem występował jako piosenkarz m.in. na festiwalach w Zielonej Górze, Opolu, Sopocie i Kołobrzegu. Karierę filmową rozpoczął w 1975 roku u Agnieszki Holland w filmie Wieczór u Abdona razem z Beatą Tyszkiewicz. W 1979 roku zadebiutował na scenie Teatru Ateneum w sztuce “Equus” P.Shaffera. Rok później ukończył PWST w Warszawie. W latach 1980-94 występował na deskach Teatru Ateneum w Warszawie. Od drugiej połowy lat 80-tych występuje przede wszystkim z własnymi recitalami, często wzorowanymi na stylu i repertuarze piosenkarzy francuskich. Nagrał kilka płyt, występował w filmach, śpiewał w musicalach. Dużą popularność przyniosła mu rola Nerona w filmie Quo vadis Jerzego Kawalerowicza.

 

Poprzedni artykułLech Wałęsa dziś w Zamościu, jutro w Werbkowicach.
Następny artykułTłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą (Zdjęcia i wideo)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments