By bezdomnym zwierzakom żyło się lepiej. Młode wolontariuszki proszą o wsparcie zamojskiego schroniska!

0
1241
- reklama-

Agnieszka, Paulina, Oliwia i Magda chcą pomóc zwierzętom z zamojskiego schroniska: zbierają karmę i pieniądze. Wesprzeć je, w bardzo łatwy sposób może każdy z nas.

Akcja, którą zorganizowały gimnazjalistki ze szkolnego koła wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu nosi hasło „Pomóż Schronisku”, czyli P.S. Dziewczyny włączyły się swoimi działaniami w ogólnopolski program „Młodzi w akcji”.

To, że wybrały akurat taki a nie inny cel nie jest przypadkiem: – Myślałyśmy od początku, że warto pomóc zwierzętom, ale pierwszym krokiem były rozmowy w różnych instytucjach na temat ich potrzeb. Okazało się, że schronisko faktycznie potrzebuje wsparcia, więc przystąpiłyśmy do działania – mówi jedna z wolontariuszek, Paulina Zawrotniak.

Gimnazjalistki przygotowały plakaty promujące akcję, założyły profile w mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/Pom%C3%B3%C5%BC-schronisku-1356465…) i przygotowały internetową zbiórkę na platformie pomagam.pl.

Jak można pomóc dzielnym wolontariuszkom i zwierzakom z ul. Braterstwa Broni? Na dwa sposoby:
1. Można przynieść karmę dla psów lub kotów do siedziby Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu przy ul. Lwowskiej 15
2. lub dokonać wpłaty na pomagam.pl => Pomóż schronisku na pomagam.pl: https://pomagam.pl/wolontariatsp2zam…
Potrzebne jest 1500 zł. Fundusze zostaną przeznaczone głównie na wyposażenie potrzebne schronisku

W akcję, poza Pauliną Zawrotniak zaangażowane są: Agnieszka Paterak, Oliwia Cieniuch i Magdalena Kułacz. Dziewczyny wspierają ich nauczyciele i opiekunowie projektu – Krystian Metyk i Piotr Szklarz.

 [materiał nadesłany]

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments