Franek Drozdowski „zmalował” sukces

0
797
- reklama-

Franciszek Drozdowski, uczeń klasy 2C Gimnazjum Nr 3 w Zamościu otrzymał główną nagrodę w VIII  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Podwórko – Niepodległe podwórko” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem, a także zwrócenie uwagi na to, że współczesne pokolenia mogą cieszyć się  tym, że żyją w wolnym, niepodległym kraju.

Poprzez wykonaną  dużą, kolorową  o formacie  (100 x 150)  pracę plastyczną, Franek pokazał jak rozumie NIEPODLEGŁOŚĆ. Rok 2018 to nie tylko rocznica 100-lecia Odzyskania Niepodległości, to także bardzo ważne nasze  lokalne wydarzenie –  obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 3.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że uczeń szkoły „jubilatki”, biorący udział w w/w konkursie otrzymał główną nagrodę i przyczynił się do promocji obchodów święta szkoły na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim.

Na konkurs  napłynęło 285 prac. Przyznano 5 nagród głównych, 8 wyróżnień, a tylko 22 zakwalifikowano na wystawę  pokonkursową. Okazała praca Franka Drozdowskiego jest wyeksponowana na wystawie i będzie ją można oglądać przez cały czas w MDK w Słupsku. Podziękowanie otrzymała również  pani Elżbieta Smorowska za przygotowanie ucznia do udziału w w/w konkursie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments