300 zł na dziecko. Zobacz, kiedy złożyć wniosek

0
821
Fot. pexel
- reklama-

Od 1 lipca 2018 r. będzie można składać wnioski o 300 zł wyprawki na uczące się dzieci. Wypłata tegorocznych wyprawek ma kosztować budżet państwa 1,4 mld zł.

W ramach nowego rządowego programu pn. „Dobry Start” rodzice będą raz w roku otrzymywać na uczące się dziecko świadczenie w wysokości 300 zł.

Wsparcie przysługiwać będzie na dzieci uczące się, do ukończenia 18 lat (lub do 20 roku życia, jeśli będą kontynuować naukę w szkole, którą rozpoczęły przed 18 urodzinami). W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie będzie na nie wypłacane do ukończenia 24. roku życia.

Ustalenie prawa do wyprawki oraz jej wypłata następują na wniosek rodzica, opiekuna lub dyrektora placówki. Wniosek składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie „Dobry start”.

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia „Dobry start” będzie można składać od 1 lipca każdego roku drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną, czyli w urzędzie lub drogą pocztową. Wójt będzie miał dwa miesiące od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami na ustalenie prawa do świadczenia i jego wypłatę. W przypadku wniosków, które wpłyną w wakacje, wypłata następuje nie później niż do końca września.

źródło: kurier PAP

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments