Takie nowoczesne pojazdy trafią do Zamościa. Podpisano umowę na dostawę 10 nowych autobusów. [ZDJĘCIA]

0
579
- reklama-

Zamojski MZK już wkrótce wzbogaci się o 10 nowoczesnych, klimatyzowanych autobusów. Dziś (9 maja) w zamojskim Ratuszu miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Prezydentem Andrzejem Wnukiem a firmą Solaris Bus & Coach, która dostarczy nowe pojazdy. Tuż po konferencji na Rynku Wielkim odbyła się oficjalna prezentacja „nabytku” władzom miasta oraz mediom, zakończona przejażdżką po ulicach miasta. 

Tabor zamojskiego MZK powiększy się o 5 autobusów wyposażonych w tachograf, 3 autobusy wyposażone w system bramek zliczających potoki pasażerskie i 2 autobusy klasy MAXI. Koszt pojazdów to 11 mln 475 tys. zł. Na dostarczenie autobusów firma Solaris ma rok od momentu podpisania umowy.

Zakup niskoemisyjnych autobusów, zmniejszających emisję gazów cieplarnianych jest jednym z elementów projektu pn. „Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna. Działanie 5.4 Transport niskoemisyjny. Data podpisania umowy o dofinansowanie: 21.12.2017 r. Wartość projektu ogółem: 16.455.045,32 zł. Kwota dofinansowania: 10.823.261,71 zł.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments