Zamość: Na Rynku Wielkim zaprezentują nowego Solarisa. [ZDJĘCIA]

0
559
Fot. Solaris
- reklama-

Miasto Zamość zakupiło 10 niskoemisyjnych autobusów marki Solaris za blisko 11, 5 mln zł. Jeszcze zanim autobusy wyjadą na zamojskie ulice, będzie można przyjrzeć im się z bliska. W najbliższą środę zaplanowano na Rynku Wielkim prezentację marki.

-W środę, 9.05.2018 o godzinie 13.00 w Sali Consulatus odbędzie się konferencja prasowa dotycząca podpisania umowy z firma Solaris Bus & Coach S.A. Tuż po konferencji na Rynku Wielkim w Zamościu zaplanowano prezentację firmy Solaris Bus & Coach S.A. – poinformował Marek Gajewski, rzecznik zamojskiego ratusza.

Przypomnijmy – przetarg na autobusy miasto ogłaszało dwukrotnie. W pierwszym terminie nie wpłynęła żadna oferta, ze względu na zbyt krótki czas dostawy wyznaczony przez Ratusz. W ponownym przetargu, czas dostawy został wydłużony z 270 do 350 dni. Stanęły do niego dwie firmy: MAN i Solaris. Decydująca okazała się oczywiście cena. Najkorzystniejszą zaproponował wielkopolski Solaris.

Oferty przetargowe obu firm przekroczyły koszt inwestycji, który oszacowało miasto, przeznaczając na zakup 10 pojazdów 11 285 250 PLN brutto. Koszt zakupu jednego autobusu, według tych założeń miał nie przekroczyć 917 500 PLN netto.

Pierwsza oferta – od firmy MAN, opiewała na 12 108 120 PLN brutto. Oznacza to, że jeden „lew” w wariancie A21 został wyceniony na 984 400 PLN netto. Druga propozycja pochodziła od Solarisa i minimalnie przewyższała budżet przyjęty przez Zamość na zakupy. Oferta ta opiewała na 11 475 900 PLN brutto. Cena jednostkowa Nowego Urbino 12 z silnikiem DAF MX-11 wynosiła w tym przypadku 933 000 PLN netto. Żaden z producentów nie zdecydował na przyspieszenie dostawy. Miasto musiało poszukać brakujących środków, by móc kupić autobusy od Solarisa.

Na ulice Zamościa wyjadą zatem pojazdy klasy Maxi, z dużymi dieslowskimi silnikami (10 litrów). Zgodnie ze specyfikacją techniczną przetargu, Solaris dostarczy 10 autobusów URBINO 12, z czego 5 pojazdów wyposażonych będzie w w tachograf, a 3 – będą wyposażone w system bramek zliczających potoki pasażerskie. Wszystkie autobusy będą klimatyzowane.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments