w , ,

Niewielka wystawa wielkiego artysty na wyciągnięcie ręki

- reklama-

Latem tego roku mija 70 lat od wizyty Pablo Picasso w Polsce.

Picasso przyjechał do Polski 25 sierpnia 1948 r. do Polski przybył Pablo Picasso, jeden z najbardziej znanych twórców w dziejach historii sztuki.  Pobyt zaplanowany początkowo na trzy dni przedłużył się do dwóch tygodni. Dla liczącego wtedy, niespełna 70 lat artysty, była to pierwsza w życiu podróż samolotem i jedyna wizyta w naszym kraju.

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, z tej okazji zaprezentuje wyjątkową wystawę. Już wkrótce będzie można obejrzeć te z dzieł wielkiego artysty, które powstały bezpośrednio pod wpływem jego pobytu w Polsce.

Wystawa Picassa w Muzeum w Hrubieszowie, będzie możliwa dzięki życzliwości kolekcjonera dzieł sztuki, który udostępni swoje zbiory na potrzeby wystawy.

- reklama-

Kolekcjoner pragnie zachować anonimowość, ale Muzeum na swojej stronie internetowej oraz profilu facebookowym podało, że właściciel drogocennej kolekcji jest bliskim znajomym prof. Andrzeja Kokowskiego, archeologa oraz miłośnika sztuki, z którym współpracował od lat i którego osiągnięcia naukowe śledził z zapałem.

Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej twórczości Picassa, inspirowanej pobytem w Polsce odbędzie się wieczorem 19 maja, podczas Nocy Muzeów.

Hrubieszowskie muzeum obiecało podać więcej szczegółów dotyczących wystawy już niebawem.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Ewa Stawna

Badanie USG brzucha pozwala wykryć wiele chorób

Zamość: Postępują prace przy budowie łącznika. UWAGA kierowcy! Kolejna ulica zamknięta dla ruchu