Niewielka wystawa wielkiego artysty na wyciągnięcie ręki

0
583

Latem tego roku mija 70 lat od wizyty Pablo Picasso w Polsce.

Picasso przyjechał do Polski 25 sierpnia 1948 r. do Polski przybył Pablo Picasso, jeden z najbardziej znanych twórców w dziejach historii sztuki.  Pobyt zaplanowany początkowo na trzy dni przedłużył się do dwóch tygodni. Dla liczącego wtedy, niespełna 70 lat artysty, była to pierwsza w życiu podróż samolotem i jedyna wizyta w naszym kraju.

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, z tej okazji zaprezentuje wyjątkową wystawę. Już wkrótce będzie można obejrzeć te z dzieł wielkiego artysty, które powstały bezpośrednio pod wpływem jego pobytu w Polsce.

Wystawa Picassa w Muzeum w Hrubieszowie, będzie możliwa dzięki życzliwości kolekcjonera dzieł sztuki, który udostępni swoje zbiory na potrzeby wystawy.

Kolekcjoner pragnie zachować anonimowość, ale Muzeum na swojej stronie internetowej oraz profilu facebookowym podało, że właściciel drogocennej kolekcji jest bliskim znajomym prof. Andrzeja Kokowskiego, archeologa oraz miłośnika sztuki, z którym współpracował od lat i którego osiągnięcia naukowe śledził z zapałem.

Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej twórczości Picassa, inspirowanej pobytem w Polsce odbędzie się wieczorem 19 maja, podczas Nocy Muzeów.

Hrubieszowskie muzeum obiecało podać więcej szczegółów dotyczących wystawy już niebawem.

 

Poprzedni artykułBadanie USG brzucha pozwala wykryć wiele chorób
Następny artykułZamość: Postępują prace przy budowie łącznika. UWAGA kierowcy! Kolejna ulica zamknięta dla ruchu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments