Harce i pląsy w Nadszańcu

0
289

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w Kazamacie Dużej Nadszańca Bastionu VII. Ten koncert to święto muzyki dawnej w wykonaniu w wykonaniu trzech zespołów, który odbędzie się w sobotę 12 maja 2018r.

Wystąpią: Bergamasca z Lublina, Capella All Antico z Zamościa oraz Zamojskiego Zespołu Wokalnego Nie ten Dzień. Koncert rozpoczyna się o godz. 18.00.

Zespół Muzyki Dawnej „Capella all` Antico” działa od 1983 r. przy Zamojskim Domu Kultury. Jest jednym z czołowych polskich zespołów amatorskich, prezentujących muzykę kompozytorów europejskich epoki średniowiecza i renesansu.

Początki zespołu wokalnego “Nie Ten Dzień” sięgają roku 1997 r., kiedy to grupa miłośników muzyki wokalnej postanowiła powołać do istnienia chór Cantilena. Zespół stale rozwija się pod względem składu i repertuaru. Zespół wykonuje muzyka wokalną z Kresów (ludowa), renesansową, rozrywkową, kolędy, utwory patriotyczne i żołnierskie, muzykę kościelną oraz cerkiewną.

Członkowie Zespołu:
Soprany: Małgorzata Koczułap, Anna Chabros, Anna Proć, Agnieszka Syc
Alty: Urszula Jarocka, Katarzyna Wawrzyszko, Dorota Czarny
Tenory: Wiesław Jarocki, Mirosław Syc
Basy: Piotr Koczułap, Krzysztof Kowalczuk

Bergamasca to zespół muzyki dawnej, powstały w 2016 roku. W ich wykonaniu można usłyszeć muzykę dawną z okresu średniowiecza, renesansu i wczesnego baroku. Są to zarówno pieśni mistrzów takich jak John Dowland czy Girolamo Frescobaldi, jak również popularne utwory minionych wieków. Zespół odbywa regularne próby w Muzeum Lubelskim mieszczącym się na Zamku.

29745207 2057498174279206 3159631936837151712 o Harce i pląsy w Nadszańcu

Poprzedni artykułDiecezjalna Pielgrzymka Chorych do Krasnobrodu
Następny artykułImpreza w rytmie disco
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments