Turystyczna Majówka – moc atrakcji

0
422
GAIA

W sobotę 28 kwietnia, Stowarzyszenie „Turystyka z Pasją”,  zainaugurowało sezon turystyczny na obiektach, w których prężnie działa od kilku lat.

W tym sezonie Kojec z makietą Zamościa będzie udostępniany od wtorku do niedzieli o godzinie 16.00 lub po wcześniejszej rezerwacji. Duże zmiany zaszły w Bastionie II. Wystawa kostiumów historycznych „Koronki, tiurniury, aksamity – stroje od końca XVI do XX wieku” została przearanżowana, doszły nowe stroje i zajmuje całą kazamatę zachodnią i część kazamaty wschodniej. Ze względu na to, że w tym roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, kustosze wystawy położyli większy nacisk na ostatnie stulecie polskiej mody. Część kazamaty wschodniej została wolna gdyż w tegoroczne wakacje Stowarzyszenie Turystyka z Pasją już po raz trzeci zaprosi Państwa na Legendę Stołu Szwedzkiego. Będą niespodzianki, ale o tym jeszcze powiemy. Kazamata wschodnia będzie także miejscem wakacyjnych „Wtorków w Starym Kinie”. Na wystawę zapraszamy od wtorku do niedzieli. Ponieważ po wystawie oprowadzają nasi wolontariusze, wejścia będą odbywały się o godzinie 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00.

Już po raz czwarty, Stowarzyszenie wraz z Partnerami zaprasza na Turystyczną Majówkę czyli bezpłatne zwiedzanie najciekawszych miejsc w Zamościu. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 5 maja. Znamy już szczegółowy program i zasady uczestnictwa w naszym wydarzeniu.

Głównym celem Turystycznej Majówki jest chęć zaprezentowania, zarówno turystom, jak i mieszkańcom miasta, najciekawszych atrakcji turystycznych Zamościa. W dniu imprezy, dzięki życzliwości naszych partnerów będzie można zwiedzić od godz. 10:00 do 15:00: Muzeum Zamojskie w Zamościu, Muzeum Fortyfikacji i Broni – Arsenał, Muzeum Fortyfikacji i Broni – Pawilon pod Kurtyną, Galerię Rzeźby prof. Mariana Koniecznego, Muzeum Fotografii Adama Gąsianowskiego, Wystawę „Koronki, tiurniury, aksamity…”, Kojec w Parku Miejskim, Trasę Turystyczną w Bastionie VII*, Trasę Turystyczną Oficyn Ratusza*, Wieżę Ratuszową*, Ścieżkę dydaktyczną „Czar PRL – u” w Nowej Bramie Lubelskiej, Hotel 77 – Mykwa. *Atrakcje oznaczone gwiazdkami będą dostępne po wcześniejszej rezerwacji.

REZERWACJE przyjmowane są od 1 maja do 4 maja br. do godz. 20.00 pod nr telefonu: 509 280 799 lub mailowo: [email protected] (rezerwacje mailowe będą potwierdzane mailem zwrotnym!). O dokonaniu rezerwacji będzie decydowała kolejność zgłoszeń dokonywanych przez uczestników. Jeżeli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, rezerwacji będzie można dokonać w Punkcie Informacyjnym pod Schodami Ratusza w dniu imprezy. Atrakcje nie oznaczone * nie podlegają rezerwacji i będą dostępne dla uczestników imprezy którzy pobiorą z Punktu Informacyjnego „Kartę Odkrywcy Twierdzy Zamość”, która będzie jednocześnie „biletem wstępu” do wszystkich obiektów. Jeżeli na karcie będą wyznaczone godziny wstępu do danego obiektu prosimy o ich przestrzeganie.

Kartę Odkrywcy Twierdzy Zamość będzie można pobrać od godz. 10 do godz. 12 w dniu imprezy. Na karcie znajdzie się mapka Zamojskiego Starego Miasta z oznaczonymi na niej obiektami, które włączyły się do akcji. Dodatkowo karta będzie zawierała pola, na których należy wbić pieczątkę będącą potwierdzeniem „zdobycia” kolejnych obiektów Twierdzy Zamość. O opieczętowanie kart prosimy zwracać się po zwiedzaniu do osób opiekujących się zwiedzanymi obiektami.

Uczestnicy, którym uda się zebrać przynajmniej 8 z 15 możliwych pieczątek będą mieli prawo wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przedstawienie karty Organizatorom do godziny 15.15 przy Kazamacie Zachodniej Bastionu II.

Nagrody są bardzo atrakcyjne i warto o nie zawalczyć, ufundowane zostały przez Biuro Turystyczne Quand, Biuro Podróży Travel Time Makuch Magdalena, sklep z naturalnymi artykułami Goodi Foodi oraz Galicya Cafe.

Ponadto, w dniu imprezy będzie można postrzelać za darmo z łuku u „Zbyrczyk” Obóz Wojskowy w Nadszańcu, napić się pysznej kawy w promocyjnej cenie w Kawiarni Galicya Cafe i Kawiarni „Mazagran” i także otrzymać tu dodatkowe pieczątki.

Od godz. 14.30 wszystkich „Majówkowiczów” zapraszamy pod Kazamatę Wschodnią Bastionu II (przy Furcie Wodnej) na grilla z pieczonymi kiełbaskami, sponsorowanymi przez Restaurację Renesans i Piekarnię Grela. Dla najmłodszych uczestników naszej imprezy Zamojska Manufaktura Słodyczy „Tęcza” przygotowała słodkie upominki własnego wyrobu.

Podczas naszej IV Turystycznej Majówki w Zamościu, każdy znajdzie coś dla siebie. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

tekst: Dominika Lipska – Turystyka z Pasją

 

 

plakat Turystyczna Majówka - moc atrakcji

Jak było na ubiegłorocznej Turystycznej Majówce? Zobacz TUTAJ

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments