Ściągawka z „majówkowych” atrakcji

0
516
GAIA

Podczas trwającej tegorocznej „majówki” Zamość jest niemal szturmowany przez turystów. Zarówno dla przyjezdnych, jak i dla mieszkańców, instytucje miejskie oraz podmioty kulturalne przygotowały szereg różnorodnych aktywności.

 

Wtorek, 1 maja 2018r.
Już dzisiaj po południu rozpoczyna się dwudniowy Festiwal Sztuk Ulicznych „Na Bruku”. Zamość na dwa dni stanie się stolicą cyrku i akrobacji. Plucie ogniem, pokazy tańca w powietrzu, spacery szczudlarzy, a to tylko nieliczne z atrakcji. W ramach wydarzenia na Rynku Wodnym w Zamościu, przez dwa dni (1 i 2 maja) podziwiać będziemy wyjątkowych i niesamowitych artystów ulicznych.

Pierwszego dnia na Rynku Wodnym w godz. 16.00-20.00, zobaczymy:
> Yasha Show
> Maciej Czarski-Art / Sztuka Cyrkowa – Pokazy Artystyczne Rympau Duo
> Krzysztof Riewold – Pokazy i Warsztaty Cyrkowe DUET!
> Pan Ząbek
> Maciej Czarski-Art / Sztuka Cyrkowa – Pokazy Artystyczne & Magdalena Sztencel – Pokazy Tańca w Powietrzu / Aerial DanceLOVE&MARREGE!
> Teatr VIS a VIS z Krakowa!

Na zakończenie dnia zaplanowano mocne brzmienia. Na scenie wystąpią zespoły rockowe biorące udział w corocznym przeglądzie ZDKu „Eksplozja Rocka”.
O godz. 20.00 na scenie pojawią się dwie mocne kapele, wystąpią: Naydis oraz  The Broken Knife. O godz. 21.00 natomiast zagra zespół Harlem.

Środa, 2 maja 2018r

Święto Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpocznie wykład płk Marka Kwietnia w Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” – godz. 10.00.  W samo południe, także na Rynku Wielkim, będzie miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej w asyście przedstawicieli służb mundurowych.

O godz. 11.00 z Rynku Wielkiego wystartuje tradycyjnie V Ogólnopolski Bieg Wokół Twierdzy Zamość.

Więcej o biegu TUTAJ

To także drugi dzień Festiwalu Sztuk Ulicznych „Na Bruku”, który będzie zachwycał od godz. 16.00 na Rynku Wodnym.

Atrakcje drugiego dnia to m.in.:
> Grupa Krzysztof Riewold – Pokazy i Warsztaty Cyrkowe DUET!
> Maciej Czarski-Art / Sztuka Cyrkowa – Pokazy Artystyczne Rympau Duo
> Yasha Show
> Pan Ząbek
> Maciej Czarski-Art / Sztuka Cyrkowa – Pokazy Artystyczne & Magdalena Sztencel – Pokazy Tańca w Powietrzu / Aerial DanceLOVE&MARREGE!
> Marcin Ex Styczyński – Plucie Ogniem
> Utopia FIRESHOW!

Konferansjerem festiwalu będzie wspaniały gawędziarz i legendarny Diabeł z Krakowa – Vincent Grotesque.

O godz. 20.30 na scenie na Rynku Wielkim wystąpi zespół Lao Che, a po koncercie 21.30, ognisty pokaz na zakończenie Festiwalu „Na Bruku” da zamojski Teatr Ognia „Utopia” w swoim niesamowitym show.

Czwartek, 3 maja 2018r.

We czwartek, 3 maja przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości zainauguruje msza w intencji Ojczyzny w Katedrze Zamojskiej, która rozpocznie się o godz. 10.00. Po nabożeństwie, o godz. 11.15, na Rynku Wielkim odbędzie się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, a także wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Zamość,i złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Józefa Piłsudskiego. Odbędzie się także defilada z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich.

Po tych uroczystościach w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza będzie miała miejsce uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której zostanie otwarta „Księga wpisów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Organizatorzy zapraszają także na wykład mgr Marka Kołcona – nauczyciela historii II LO „Konstytucja 3 Maja – symbol światłego patriotyzmu”, a także na koncert w wykonaniu uczniów III LO.

Bezpośrednio po sesji, na Rynku Wielkim zostanie zainaugurowana Budka Niepodległości – ciekawy projekt stworzony z myślą o 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Więcej o budce TUTAJ

Po południu, na Rynku Wielkim, w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, swoje artystyczne siły połączą Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz  Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego. Początek koncertu o godz. 17.00.

Na deser, zagra Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00

Po zmroku, na Rynku Wielkim kolejny fireshow Teatru Ognia „Utopia”. Początek o 20.30

Piątek, 4 maja 2018r.

4 maja, po raz trzeci w Zamościu odbędzie się Festiwal Polskiej żywności wolnej od GMO. Program festiwalu jest bardzo bogaty: stoiska pełne zdrowych ekologicznych produktów, panele dyskusyjne na tematy związane z rolnictwem, ekologiczną żywnością i przedsiębiorczością na wsi z udziałem ekspertów z całej Polski, koncerty artystów, konkursy i zabawy dla dzieci.

Więcej o festiwalu TUTAJ

Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk oraz Fundacja Dariusza Stachury „CANTO PRO CLASSICA” zapraszają na koncert  „Śpiewnik polski w Strasznym dworze”. Wydarzenie odbędzie się 4 maja o godzinie 19.00 w Zamojskim Domu Kultury.

„Śpiewnik polski w Strasznym dworze”  to koncert, który zorganizowano z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości a celem jest  kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udostępnianie mieszkańcom kultury wysokiej, wyrabianie w społeczności potrzeby i chęci wspólnego świętowania.

Więcej o koncercie TUTAJ

Piątkowy wieczór to także ciekawa imprezowa propozycja. O 20.30 rozpoczną się pokazy freestyle Teatru Ognia „Utopia”. Po ognistym początku, o godz 20:00, rozpocznie się koncert zespołu Lili, a zaraz po nim, o godz. 21:00 koncert zespołu DEFIS. 

Sobota, 5 maja 2018r.

W sobotę, 5 maja na stadionie zamojskiego OSiRu, działać będzie Majowa Strefa Sportu i Zabawy. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji dla małych i dużych miłośników aktywnego wypoczynku.

Więcej o imprezie TUTAJ

Także w sobotę, będzie trwała czwarta edycja Turystycznej Majówki organizowanej przez Stowarzyszenie „Turystyka z Pasją”. Nie sposób wymienić wszystkich propozycji bogatego programu. Zaplanowano zwiedzanie, konkursy, strzelanie, pyszną kawę i mnóstwo atrakcji.

Więcej o imprezie TUTAJ

Mocnym muzycznym akcentem zakończy się sobota 5 maja. Do Zamościa przyjeżdża kultowa hip-hopowa grupa Kaliber 44. Koncert na Rynku Wielkim o godz. 20.30

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments