Śpiewali piosenki Grechuty. Wyniki Festiwalu w Bursie Międzyszkolnej nr 2

0
693
- reklama-

Po raz 11 w Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbył się Przegląd Poezji Śpiewanej Poświęcony Twórczości Marka Grechuty. W przeglądzie wzięło udział 32 młodych wykonawców ze szkół i placówek województwa lubelskiego. Patronat nad przedsięwzięciem sprawowali: Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

Głównym celem przeglądu jest propagowanie wśród młodzieży utworów muzycznych opartych na tekście poetyckim ich wartości artystycznych oraz zainteresowanie młodych ludzi, postacią Marka Grechuty – zamościanina, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku

Jury w składzie: Dariusz Tokarzewski, Joanna Przekocińska i Tomasz Ziąbkowski wyłoniło laureatów tegorocznej edycji konkursu.

W kategorii burs i internatów I miejsce zajęła Irena Kruchyna z Bursy Szkolnej Nr 7 w Lublinie,  III miejsca zdobyli Jolanta Kawalec z Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu i Filip Lasota z Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu.

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano Alicji Karpiuk z I LO we Włodawie, II miejsce Mateuszowi Lenardowi z ZSP Nr 1 w Zamoścu oraz III Miejsce Dorocie Walasek z ZSZ Nr 2 w Rykach.

W kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów I miejsce jury przyznało Zuzannie Gałan, II miejsce Franciszkowi Barnowskiemu i III miejsce Aleksandrze Bełz uczniom Gimnazjum Nr 1 w Zamościu.

Przyznano także dwa wyróżnienia dla zespołu „Krynickie Szuwarki” z GOK w Krynicach oraz Natalii Kolano z Klubu Batalionowego w Zamościu.

Nagrody w Przeglądzie ufundowała Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu oraz sponsorzy – przedsiębiorstwa i firmy współpracujące z placówką. 

Organizatorzy XI Przeglądu Poezji Śpiewanej składają serdeczne podziękowania Patronom Honorowym Przedsięwzięcia, uczestnikom oraz ich opiekunom, jurorom, wszystkim przybyłym gościom oraz sponsorom.

[materiał nadesłany]

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments