Strażacy będą świętować. 90 lat OSP w Płoskiem. [Program uroczystości].

0
519

Ochotnicza Straż Pożarna w Płoskiem w tym roku obchodzi 90- lecie istnienia. Świętowanie jubileuszu połączone będzie z obchodami 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbędą się w czwartek, 3 maja 2018 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Płoskiem. 

Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godz. 11:50. Będzie można zobaczyć  ceremoniał strażacki oraz wysłuchać historii OSP w Płoskiem. O godz 12:00 odprawiona zostanie Polowa Msza Święta w intencji Ojczyzny i Druhów Strażaków, podczas której  poświęcone zostaną samochody strażackie. Tuż po mszy o godz. 13:00 nastąpi odznaczenie sztandaru OSP Płoskie i odznaczenia strażaków. Minikoncert da Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Białowola.

O godz. 14:30 rozpocznie się festyn rodzinny. W programie: występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Płoskiem, koncerty zespołów SHOWMEN SZOPINEK (15:30) i ALE CANTARE (16:00), pokaz taneczny grupy FRESH DANCE z GOK-u, pokazy Zamojskiego Klubu KARATE KYOKUSHIN (16:45), spektakl „Śpiąca Królewna” Grupy Teatralnej AMATOR z Lipska (17:00), finałowa zabawa z zespołem muzycznym EDEN (do 19:00).

Nie zabraknie eż atrakcji dla najmłodszych. Dla dzieci zaplanowano: darmowe „dmuchańce”, malowanie buziek i kręcenie balonów; warsztaty rękodzielnicze; konkursy Młodzieżowej Rady Gminy Zamość, stoisko gminnej Biblioteki Publicznej, kiermasz uczniowski na zieloną szkołę.

W godz 16:00-17:00 rozegrane zostaną konkursy sportowe dla najmłodszych klubu STS GRYF Gmina Zamość

Organizatorami imprezy są: Samorząd Gminy Zamość, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu, Ochotnicza Straż Pożarna w Płoskiem, Sołtys i Rada Sołecka Płoskiego, Koło Gospodyń Wiejskich w Płoskiem, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem, Parafia pw. św. Jacka w Płoskiem, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

3maja Strażacy będą świętować. 90 lat OSP w Płoskiem. [Program uroczystości].

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments