Zamość. Na Cmentarzu Komunalnym budują kolumbarium.

4
1260

Nie tylko w dużych miastach, ale i w znacznie mniejszych, takich jak na przykład Zamość, rośnie liczba osób, które rezygnują z tradycyjnej formy pochówku na rzecz kremacji. A to powoduje większe zapotrzebowanie na kolumbaria – czyli grobowce, gdzie złożyć można urny z prochami zmarłych. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w odpowiedzi na sygnały płynące od mieszkańców miasta rozpoczęło budowę kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym w Zamościu.

Kolumbaria zbudowano już m.in. w Chełmie czy Biłgoraju. Ludzie chcą korzystać z tej formy pochówku. Postanowiliśmy stworzyć takie miejsce w Zamościu – mówi prezes PGK, Jarosław Maluha.

Ściana z 696 pojedynczymi i 27 podwójnymi niszami na urny, powstaje przy kaplicy cmentarnej. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

PGK w przyszłości planuje zbudować jeszcze jedną ścianę.

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Chę zabezpieczyć sobie miejsce na cmentarzu komunalnym w zamosciu.Chodzi mi o Kalumbarium .Wyjechałam kilkanasćie lat temu.Na starość czuję potrzebę byc tam pochowaną i skemowaną.Czy mogę wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

Anonimowo

W Zamosciu się urodziłam spędziłam 40lat.Chcę być pochowana i skemowana w stonach tam gdzie się wychowałam,czy jest szansa wykupić sobie miejsce w kalumbarium,ponieważ dzieci mi nie zabezpieczą pochówku ponieważ sami nie mają z czego.Muczę zadbac o siebie ,o starszego odemnie męża,by godnie być pochowaną.

Anonimowo

Proszę o odpowiedż osób kompetentych w tej sprawie w/w sytuacji.Dziękuję

emeryt

Czy posiadacie państwo mogiłę zbiorczą dla urn okalająca ogrodem z wydzieloną częścią dla pochówku,osób samotnych.prosze o odpowiedż.Gratulacje na aranżację kalumbarium.