Zamość rozkwitnie. W mieście pojawią się kwietne łączki

3
483
zdjęcie podglądowe, fot. pexel
- reklama-

Zamojscy miłośnicy przyrody mogą czuć się usatysfakcjonowani. Magistrat przychylił się do ich próśb, by w przestrzeni miejskiej znaleźć miejsce na niekoszone, porastające naturalną roślinnością łączki. Będą one dostępne dla mieszkańców i turystów.

Na razie miejskie łączki pojawią się w dwóch lokalizacjach: przed budynkiem Lunety (ul. Łukasińskiego 2E) i przy Galerii rzeźby profesora Mariana Koniecznego. Ale zanim łąka zakwitnie, najpierw musi zostać wysiana. Zajmą się tym przedszkolaki i uczniowie zamojskich szkół. Spotykamy się 24 kwietnia o godz.13:00 (przed Lunetą). – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zamość.

Władze Miasta uznały, że wielobarwne łąki kwietne kontrastujące z surowymi budynkami czy szarymi ulicami, będą cieszyć oczy mieszkańców i zachwycać kolorami. Dodatkowym argumentem przemawiającym za utworzeniem takich miejsc było to, że roślinność łąk charakteryzuje się wysokim stopniem produkcji tlenu i pochłania zanieczyszczenia. Ponadto takie rozwiązanie pozwala również na ograniczenie kosztów koszenia na danym obszarze.

Miejskie łąki to naturalny filtr powietrza, dom dla pszczół, miejsce schronienia i pokarmu dla motyli i zwierząt. To idealna lokalizacja do prowadzenia terenowych lekcji przyrody, gdzie przedszkolaki i uczniowie zamojskich szkół, będą poznawać różnorodne gatunki roślin i owadów. Łąki nie potrzebują pestycydów, podlewania i koszenia- korzysta na tym nie tylko budżet miasta,ale przede wszystkim- środowisko – przekonuje magistrat.

Urząd stworzył też specjalny plakat, na którym wylicza zalety kwietnych łączek.

zrzut ekranu 2018 04 20 o 09 32 46 Zamość rozkwitnie. W mieście pojawią się kwietne łączki

 

 

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Bardzo dobry pomysł !

Anonimowo

Pana Rafała Wszoły.

Tomasz Krywionek
Reply to  Anonimowo

bzdura