O nich jeszcze usłyszymy. Licealiści z I LO podsumowali projekt „Nie Jestem Byle Kim”

0
423
GAIA

Trójka uczniów I LO w Zamościu: Barbara Ptak, Justyna Nadłonek i Dominik Dębiński postanowiła wziąć udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. W jej ramach przez ostatnie kilka miesięcy licealiści realizowali swój autorski projekt społeczny pn. „Nie Jestem Byle Kim”. Prowadzili wykłady i warsztaty w zamojskich szkołach średnich, podczas których motywowali młodzież do zwiększenia poczucia własnej wartości, walki z kompleksami oraz odnalezienia pasji. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem – w spotkaniach udział wzięło ponad 1,5 tysiąca uczniów. Dziś licealiści podsumowali swój projekt podczas gali w Zamojskim Domu Kultury. 

Celem projektu „Nie Jestem Byle Kim” jest zwiększenie samooceny odbiorców, nauka przemyślanego podejmowania decyzji, odnalezienie pasji, nauka fizycznej techniki zwiększenia pewności siebie.

W dzisiejszych czasach na każdym kroku jesteśmy obligowani do podejmowania decyzji na temat naszego życia. W natłoku bodźców i wzorców, nierzadko nie umiemy w pełni ocenić swoich możliwości, kierujemy się wyborami większości lub pozostajemy bierni, co prowadzi do rosnącego niezadowolenia z poziomu swojego życia. Nasz projekt ma na celu zapobieganie takiemu zjawisku – tłumaczą licealiści.

Oprócz prowadzenia warsztatów, młodzi ludzie stworzyli także specjalny fanpage na Facebooku oraz kampanię plakatową i billboardową. – Akcja miała na celu pokazać wyjątkowość zwykłych ludzi, przedstawić historię osób z plakatów, ukazać przedstawicieli różnych zawodów w trochę odmiennym świetle – z tej wyjątkowej, często niedostrzeganej strony. Akcja odbiła się szerokim echem i cieszyła tak dużym zainteresowaniem (najlepszy post zobaczyło prawie 5 000 osób) – opowiadają licealiści.

Zwieńczeniem działań była dzisiejsza gala na którą ekipa „Nie Jestem Byle Kim” zaprosiła osoby pochodzące z naszego regionu, które osiągnęły szeroko pojęty sukces. Gośćmi wykładu finałowego byli: Michał Zachwieja – fotograf, który współpracuje m.in. z czołowymi światowymi markami sportowymi jak również znanymi osobami polskiej sceny muzyki hip-hop, Lech Nitecki – właściciel sklepu internetowego www.ogrodosfera.pl, który obecnie jest jednym z największych w branży ogrodniczej w Polsce oraz Paulina Mikuła, absolwentka polonistyki na UW, autorka książki o języku polskim oraz youtuberka prowadząca kanał 'Mówiąc inaczej’. 

Choć dzisiejsza gala, była podsumowaniem akcji, nie oznacza to, że społeczna działalność licealistów dobiegła końca. Basia, Justyna i Dominik rozważają bowiem kontynuację przedsięwzięcia.

– W planach mamy założenie strony internetowej. Dostaliśmy też propozycję kontynuacji naszego autorskiego projektu niezależnie od zakończenia olimpiady – mówią licealiści – Rozważamy ją – dodają.

Na koniec olimpiady najlepsze projekty uzyskują nominację do Złotych Wilków, nagród dla najlepszych projektów w Polsce, wręczanych przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

Ponadto każda osoba realizująca projekt zostaje finalistą „Zwolnionych” oraz otrzymuje honorowany przez pracodawców międzynarodowy certyfikat z zarządzania sygnowany przez Project Management Institute R.E.P.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments