Zamość gospodarzem 44. Olimpiady Geograficznej. Zawody ruszają już jutro

0
435
GAIA

W Zamościu w najbliższych dniach (20 -22 kwietnia) odbywać się będzie etap finałowy 44. Olimpiady Geograficznej. Gospodarzem tego prestiżowego ogólnopolskiego konkursu jest I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. Nasze miasto w zawodach reprezentował będzie Michał Tyrka z I Społecznego LO w Zamościu.

Michał jest uczniem klasy 1 E (matematyczno- ekonomicznej). Zanim dostał się do finału musiał przejść kolejne etapy eliminacji:

– I etap olimpiady polegał na samodzielnym napisaniu pracy na jeden z 4 tematów podanych przez Komitet Główny. Michał pisał o Zamościu i jego związkach z otoczeniem. Po weryfikacji prac w Komitecie Okręgowym w Lublinie, został zakwalifikowany do etapu II (okręgowego), który odbywał się w dniach 9-10 lutego na UMCS-ie w Lublinie. Tam Michał zajął 2 miejsce i jako jeden z 4 uczniów będzie reprezentował woj. lubelskie w finale.- mówi nauczyciel geografii z zamojskiego „Społeczniaka”, Jacek Podkościelny

Jeżeli Michał zdobędzie tytuł finalisty lub laureata, zostanie zwolniony z egzaminu maturalnego z geografii, na świadectwie maturalnym otrzyma 100% z tego przedmiotu, a ponadto będzie miał wstęp wolny na wiele polskich uczelni.

Olimpiada Geograficzna, powołana do życia w 1974 roku z inicjatywy prof. Anny Dylikowej i przy poparciu Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W chwili obecnej może poszczycić się już 43-letnim doświadczeniem w upowszechnianiu nauk geograficznych wśród polskiej młodzieży. Tegoroczna edycja olimpiady ma charakter szczególny ze względu na przypadającą w 2018 roku 100- tną rocznicę istnienia Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym wydarzenia

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments