Już nie tylko kultura. Zamość stawia na rozwój gospodarczy.

3
1241
GAIA

Już nie tylko dziedzictwo kulturowe będzie siłą napędową Zamościa. Teraz władze stawiają na rozwój gospodarczy. Chcą, by Zamość był miejscem atrakcyjnym nie tylko dla turystów, ale też dla inwestorów. W tym celu miasto rozpoczęło realizację inwestycji pod nazwą: „Budowa infrastruktury zwiększającej atrakcyjność Podstrefy Zamość SSE EURO-MIELEC – kompleks Szczebrzeska przy ul. Strefowej oraz Zamojskiej Strefy Aktywności Gospodarczej (ZSAG) – obszar Strefowa.” Na ten projekt Zamość otrzymał dofinansowanie z UE w wysokości ponad 20 mln zł.

Za punkt honoru postawiłem sobie zmianę podejścia do Zamościa – nie tylko jako do dziedzictwa kulturowego. Stać nas na to, by miejsce to znane było nie tylko z kultury i  miejsca do życia, ale by było też dobre dla przedsiębiorców do stworzenia miejsc pracy. Udało się sprzedać sporo działek, mamy przedsiębiorców, którzy zgłosili potrzeby uatrakcyjnienia podstrefy ekonomicznej. Inwestycja ta jest już rozpoczęta. mówi dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych, Tomasz Kossowski.

Projekt stanowi część projektu zintegrowanego pn. „Rozwój Gospodarczy Miasta Zamość i Gminy Zamość – Strategiczne Inwestycje Terytorialne”, wpisanego na listę przedsięwzięć o priorytetowym znaczeniu dla realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (z perspektywą do 2030 r.)

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Działanie 3.1 Tereny Inwestycyjne.

dsc 2191 2 Już nie tylko kultura. Zamość stawia na rozwój gospodarczy.

Główny zakres projektu to:

  1. Remont konserwatorski zabytkowego obiektu przy ul. Szczebrzeskiej 102 i jego adaptacja na potrzeby Centrum Usług Biznesowych (CUB)

W ramach zadania przewiduje się modernizację zabytkowego obiektu położonego w Strefie Aktywności Gospodarczej Miasta Zamość i utworzenie w nim Centrum Usług Biznesowych. Model funkcjonowania Centrum Usług Biznesowych związany będzie z wynajmem powierzchni laboratoryjno-produkcyjnej dla firm rozwijających się. Nowo powstałe budynki zapewnią powierzchnię biurową i produkcyjno – usługową dla osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą oraz firm już istniejących na rynku lokalnym, regionalnym a także krajowym i zagranicznym.

  1. Budowa hal produkcyjno-usługowych z wykorzystaniem OZE jako integralna część funkcjonowania Centrum Usług Biznesowych

W ramach zadania przewiduje się budowę 2 hal produkcyjno-magazynowych, o łącznej powierzchni 3000 m2 każda, przeznaczone pod wynajem, w których będą lokowały się firmy
o profilu produkcyjnym lub usługowym, poszukujące powierzchni produkcyjnej, magazynowej czy laboratoryjnej.  Powierzchnia hal będzie przystosowana do ewentualnego zainstalowania tam urządzeń, które zostaną zakupione przez lokatorów Centrum Usług Biznesowych. Hale będą tak zaprojektowane, aby miały charakter modułowy, każdy o powierzchni 500 m2.

  1. Budowa wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z kompleksowym wyposażeniem w media Podstrefy Zamość – kompleks Szczebrzeska, SSE EURO-PARK Mielec

W ramach zadania przewiduje się budowę wewnętrznego układu komunikacyjnego, uzbrojonego i wyposażonego w niezbędne media, zapewniającego dogodny dojazd do wszystkich terenów inwestycyjnych Podstrefy Zamość. Będzie to sprzyjać tworzeniu atrakcyjnych warunków do lokowania inwestycji i prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pod koniec minionego roku Miasto podpisało preumowę na dofinansowanie inwestycji. Wartość projektu ogółem oszacowano na ponad 29 mln zł. Kwota dofinansowania wyniesie przeszło 20 mln zł.

- reklama-
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Teraz przed wyborami przypomnieli sobie o przedsiębiorstwach, jakiś zakładach, a gdzie byli przez 3,5 roku. Były inwestycje typu market obcego kapitału, co w Zamościu jest ich dużo. W Zamościu jest tylko budżetowka, banki, kościoły i apteki. Parę zakładów co coś robią i koniec. ZA TO W RATUSZU JEST ZASTĘPCA ZASTĘPCY DORADCA itd. GDZIE SA OBIECANE INWESTYCJE, ŁAWECZKI I KOSZE TO W ZIMIE MONTOWALI NA JANA PAWŁA, ZAMOŚĆ TO NIE TYLKO RATUSZ I JEGO PLAC, JEST WIELE MIEJSC GDZIE SIE CZAS ZATRZYMAL W ROKU 1980. Sa chodniki gdzie można nogę złamać, a jezdnia niecka po deszczu ma się darmowa kąpiel.

Tomasz Krywionek
Reply to  Anonimowo

co to za market obcego kapitału?

Anonimowo

LIDL 🙂 możesz nie kojarzyć, mała niemiecka sieć handlowa.