Rusza przebudowa dworca PKP

0
1015
PKP Zamość, fot. wikipedia
GAIA

UM Zamość podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn: Przystosowanie budynku Dworca PKP przy ul. Szczebrzeskiej 11 na działalność Centrum Integracji Społecznej w Zamościu.

Projekt realizowany będzie w ramach zadania „Przebudowa i remont obiektów infrastruktury usług społecznych w mieście Zamościu”. Inwestycja współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 13 „Infrastruktura społeczna”, Działanie 13.2 „Infrastruktura usług społecznych”.

Urząd Miasta wybrał wykonawcę projektu. Będzie to Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Inwex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Brody Małe 2C, 22-460 Szczebrzeszyn.

Prace mają zakończyć się do 16.12.2019 r. Łączne wynagrodzenie brutto 3 969 726,70 zł.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie remont generalny byłego dworca PKP przy ulicy Szczebrzeskiej. W budynku powstanie Centrum Integracji Społecznej, które w ciągu roku zapewnić ma aktywizację zawodową 30 osobom. Gmach ma wysokość 2 kondygnacji naziemnych i jest częściowo podpiwniczony wiec zapewnia niezbędną przestrzeń. Przy okazji wyremontowana zostanie również poczekalnia na potrzeby podróżnych PKP. Jako, że gmach dworca wpisany jest do rejestru zabytków, prace prowadzone będą pod ścisłym nadzorem konserwatorskim.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments