Premiera filmu “Krajobraz mojego miasta” w Zamościu

0
405

Prof. Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków oraz Andrzej Wnuk Prezydent Zamościa serdecznie zapraszają na premierę filmu pt.: „Krajobraz mojego miasta”.

Premiera połączona będzie z panelem merytorycznym na temat zarządzania przestrzenią publiczną, która odbędzie się 18 kwietnia 2018 roku w kinie Stylowy w Zamościu, ul. Odrodzenia 9, sala 2.

Premiera filmu powiązana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Kampania społeczna „Krajobraz mojego miasta” to pierwsza tak kompleksowa inicjatywa, której celem jest budowanie i kształtowanie powszechnej świadomości społecznej dotyczącej zagospodarowania oraz estetyki przestrzeni wspólnej.

“Produkcja w krótki i przystępny sposób pokazuje, jak ogromny wpływ na postrzeganie przez ludzi najbliższego otoczenia mają wszechobecne reklamy, różnokolorowe, niewspółgrające ze sobą fasady budynków czy pozbawione zieleni betonowe place.[…] Film ma na celu zwiększenie świadomości i poczucia odpowiedzialności władz samorządowych za ochronę dziedzictwa lokalnego, co w przyszłości powinno zaowocować poprawą wizerunku polskich miast i miasteczek oraz zachowaniem tożsamości kulturowej miejscowości, którymi zarządzają.” – czytamy w opisie filmu.

 

 PROGRAM  18  kwietnia 2018 r.

 10.30 – Rejestracja uczestników i poczęstunek

11.00- 11.30  – Wystąpienia powitalne

  • prof. Magdalena Gawin  – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków
  • Andrzej Wnuk –Prezydent Zamościa
  • Bartosz Skaldawski – p.o. Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa

11.30 – premiera filmu „Krajobraz mojego miasta”

 Panel dyskusyjny z ekspertami:

12.15 – 13.45  Moderator – Wioletta Łabuda-Iwaniak –  rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa

  • Ewa Furlepa  – Delegatura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Zamościu
  • Piotr Zając  – Dyrektor  Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Zamość
  • Andrzej Ćwiek  – Burmistrz Nałęczowa

źródło, foto: ww.zamosc.pl

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments