Finalistka „Mody na zdrowie”

0
630
Julia Szałacha uczennica kl. III b Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu została finalistką etapu okręgowego XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Julia Szałacha uczennica kl. III b Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu została finalistką etapu okręgowego XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Zajęła III miejsce w województwie lubelskim.

W ramach konkursu Julka przygotowała i przeprowadziła w terminie od 18.12.2017 r. – 26.02.2018 r. szkolną akcję promującą zdrowie i zdrowy styl życia, zatytułowaną ,,Moda na zdrowie”, pod kierunkiem nauczycielki – Danuty Raczkiewicz. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie całej szkoły. W związku z modą na zdrowie odbyły się prelekcje, konkursy wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia, konkursy na poster (plakat naukowy), na jadłospis oraz dla najmłodszych uczniów rymowanki o zdrowym odżywianiu. Laureaci poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy i nagrody książkowe na uroczystym apelu podsumowującym akcję na poziomie szkoły w dniu 26.02.2018 r.

W etapie okręgowym Olimpiady, która odbyła się 15.03.2018 r. w Lublinie, w siedzibie oddziału Okręgowego PCK, Julka zmierzyła się z rywalami wielu lubelskich szkół w części teoretycznej, gdzie trzeba było wykazać się specjalistyczną wiedzą o zdrowiu, zdrowym odżywianiu, higienie i udzielaniu pomocy przedmedycznej. Nie było łatwo, trzecie miejsce to jak brązowy medal na olimpiadzie.

DR

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments