Coś dla ciała i dla ducha. Festiwal Żywności Wolnej od GMO po raz trzeci w Zamościu.

0
755

Miłośnicy zdrowej, ekologicznej żywności z pewnością się ucieszą. W Zamościu znów odbędzie się Festiwal Polskiej Żywności wolnej od GMO. Bezpośrednio od Rolnika. Wydarzenie już po raz III organizuje Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów – Kukiz’15. Festiwal będzie jednym z elementów Zamojskiej Majówki, odbędzie się 4 maja na Rynku Wielkim w Zamościu.

– Głównym celem Festiwalu jest promocja zdrowej, nieprzetworzonej żywności wyprodukowanej przez lokalnych producentów. Festiwal ma charakter społeczno-kulturalny, a jego istotnym założeniem jest promocja zdrowego stylu życia, krzewienie właściwych postaw oraz nawyków żywieniowych wśród społeczności regionu – mówi poseł Jarosław Sachajko, jeden z organizatorów wydarzenia.

Każdy, kto przybędzie na Festiwal, będzie miał szansę skosztować oraz zakupić produkty, których smak pamięta z dzieciństwa. Wystawcy oferować będą zdrową, nieprzetworzoną żywność w postaci wędlin, ekologicznych serów czy też roztoczańskich miodów. W sprzedaży dostępne będą również ekologiczne soki z owoców i warzyw, olej tłoczony na zimno i wiele innych zdrowych produktów prosto od lokalnych rolników.

Nie zabraknie również stoisk oferujących sztukę ludową (obrazy, zabawki ręcznie robione, kosze wiklinowe, itp.)

Będzie można także wzbogacić swoją wiedzę o zdrowej żywności. W programie Festiwalu znalazły się też panele dyskusyjne na tematy związane z rolnictwem, ekologiczną żywnością i przedsiębiorczością na wsi. Zwieńczeniem Festiwalu  będą koncerty artystów. Wystąpią: zespoły LTM i Rdza oraz lokalni wykonawcy.

Nowy Kurier Zamojski po raz kolejny będzie patronem medialnym wydarzenia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments