Michał Tyrka z I Społecznego LO dostał się do finału Olimpiady Geograficznej

0
623

Michał Tyrka, uczeń I Społecznego LO w Zamościu, geografię ma w małym paluszku. Dzięki udziałowi w Olimpiadzie Geograficznej, indeks UMCS ma już w kieszeni. Na dalszym etapie powalczy o wstęp wolny także na inne uczelnie w Polsce.

Michał jest uczniem klasy 1 E (matematyczno- ekonomicznej). Do zawodów przygotowywał się pod okiem Pana Jacka Podkościelnego, nauczyciela geografii w „Społeczniaku”.

– I etap olimpiady polegał na samodzielnym napisaniu pracy na jeden z 4 tematów podanych przez Komitet Główny. Michał pisał o Zamościu i jego związkach z otoczeniem. Po weryfikacji prac w Komitecie Okręgowym w Lublinie, został zakwalifikowany do etapu II (okręgowego), który odbywał się w dniach 9-10 lutego na UMCS-ie w Lublinie. Tam Michał zajął 2 miejsce i jako jeden z 4 uczniów będzie reprezentował woj. lubelskie w finale. Walczy o co najmniej tytuł finalisty, dzięki czemu zostanie zwolniony z egzaminu maturalnego z geografii, na świadectwie maturalnym otrzyma 100% z tego przedmiotu, a ponadto otrzyma indeks wielu uczelni w Polsce – mówi Jacek Podkościelny

Etap finałowy tegorocznej edycji Olimpiady Geograficznej odbędzie się w dniach 19-22 kwietnia 2018 r. w Zamościu. Michał jako jedyny będzie reprezentował nasze miasto.

Nowy Kurier zamojski będzie patronem medialnym wydarzenia.

Olimpiada Geograficzna, powołana do życia w 1974 roku z inicjatywy prof. Anny Dylikowej i przy poparciu Polskiego Towarzystwa Geograficznego, w chwili obecnej może poszczycić się już ponad 40-letnim doświadczeniem w upowszechnianiu nauk geograficznych wśród polskiej młodzieży.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments