Z ostatniej chwili: groźny wypadek na torach

12
1778

Na przejeździe kolejowym w Płoskiem – w kierunku giełdy w Mokrem doszło dzisiaj rano do groźnego wypadku.

Kierowca Audi, jadący od strony Mokrego, nie zastosował się do zasad bezpieczeństwa przejazdu przez niestrzeżony przejazd kolejowy i wjechał wprost pod pociąg osobowy. Kierowca odniósł lekkie obrażenia, został odwieziony do szpitala.

Pasażerowie pociągu przesiedli się do komunikacji zastępczej. Na miejscu pracują policjanci i strażacy. Przejazd jest całkowicie nieprzejezdny.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca w ostatniej chwili próbował zjeżdżać na pobocze widząc pociąg, uderzył w słup, nie udało mu się uniknąć zderzenia. Nawierzchnia przejazdu była śliska i zaśnieżona.

- reklama-
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Kierowca debil! Pociąg widać tam z daleka. Na przejeździe jest sygnalizacja. Jeśli postępuje się jak normalny człowiek to dojeżdżając do przejazdu się zwalnia! A tu idiota widzi pociąg, widzi migające światła sygnalizacji i dodaje gazu. Teraz przez jednego kretyna kilkadziesiąt osób dojedzie do celu podróży 3-4 godziny po czasie 🙁

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Debilizm przejawia się w Pani/Pana komentarzu. Jest bardzo ślisko warunki nieprzewidywalne, kierowca mógł stracic zycie a jest hejt bo pociag bedzie opozniony o 3 h masakra. Nie zycze znalezienia sie w podobnej sytuacji co ten mezczyzna.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Przecież jeszcze i tak dostanie mandat za niedostosowanie techniki jazdy do warunków panujących na drodze i niedostowanie prędkości podczas zbliżania się do przejazdu kolejowego z załączoną sygnalizacją ostrzegawczą. Niech się cieszy, jeśli nie zabiorą mu prawa jazdy, a całego zdarzenia nie podciągną pod spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Nie ma co go bronić.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Kiedyś stał tam znak STOP ale został zniesiony po modernizacji. Jest sygnalizacja świetlna ale nie ma juz obowiązku zatrzymania się

Anonimowo

Wina kierowcy ale też powiatu zamojskiego o chlorku wapnia to oni nie słyszeli, ale w sumie co się dziwić oni nawet nie są jeszcze na etapie sypania piasku.

Anonimowo

Tak to jest jak się nie zatrzyma przed przejazdem, codziennie pokonuje tą drogę i rzadko który kierowca zatrzyma się przed torami żeby się rozglądnać.

Anonimowo

Oczywiście, że kierowca debil i nie ma tu co komentować. To, że kierowca debil walnął w pociąg dotyczy nie tylko tego pociągu, ale całej grupy pociągów w Polsce i tysięcy pasażerów. Najpierw trzeba się zorientować w temacie, a dopiero potem komentować, czy jest hejt, czy nie ma. Debilom za kierownicą mówi się nie!

Anonimowo

Oczywiście pasażerowie pociągu w telefonach aby uwiecznić sytuacje, co za czasy.

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

hmmm… a może dzwonią w poszukiwaniu innego środka transportu? ja bym tak zrobił.

Anonimowo

Dobrze ze nikomu nic się nie stało 🙂

Anonimowo

Ale przed działającą sygnalizacją świetlną jest. Nie wiem, czy słyszałeś o stosowaniu ograniczonego zaufania w ruchu drogowym. Poza tym przepis wyraźnie mówi, że trzeba zachować szczególną ostroźność podczas zbliżania się do przejazdu kolejowego.

Anonimowo

A jak moja corka kiedys na tym przejezdzie zwolnila prawie sie zatrzymala to inny kierowcaz tylu zacza trabic i wymachiwac rekami ze sa swiatla i nie powinna zwalniac i blokowac przejazdu .A tak prawde mowiac to byl stop byly wypadki nie ma stopu sa wypadki ……