Nagrody za zebrane elektrośmieci

0
432
dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

Ilości zebranych elektrośmieci przeliczane są na bony, wymieniane na nagrody rzeczowe u Partnerów akcji. Im więcej kilogramów, tym ciekawsze nagrody można zdobyć!

W Akcji „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” nie ma przegranych, zyskuje każda Szkoła. Nagrodami w Akcji jest sprzęt sportowy lub materiały biurowe.

Czym jest Akcja „SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY”?

„Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych.

Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej.

Firmy prywatne bądź instytucje zainteresowane pomocą szkole, a które zechcą oddać zużyty sprzęt przeznaczony do likwidacji otrzymują wymagane prawem dokumenty środowiskowe, czyli Karty Przekazania Odpadów.

Podsumowując główne korzyści to:

  • możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę
  • edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci
  • za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych

Czas trwania Akcji

Akcja prowadzona jest w trybie ciągłym, w systemie semestralnym od 2015 r. Każda szkoła ma wobec tego szansę na uzyskanie nagród!

Więcej informacji:

Telefon: 669-482-511 ; 514-048-815
e-mail: [email protected]

źródło: www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

13641307 581177905387774 7431090234324411254 o Nagrody za zebrane elektrośmieci

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments