Zjazd króli

0
617

W Pałacu Arcybiskupów Warszawskich jak co roku w odbył się Ogólnopolski Zjazd Orszaków Trzech Króli.
Wiele ciepłych słów do organizatorów, a zwłaszcza do pomysłodawców oraz Fundacji Orszak Trzech Króli skierował Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz.
W 2018 roku odbył się jubileuszowy X Warszawski Orszak Trzech Króli, który zapoczątkował te największe jasełka uliczne na świecie.
Zamojski Orszak otrzymał pamiątkowy dyplom, pokazane zostały również uczestnikom Zjazdu zdjęcia z naszego Orszaku.
Była to okazja do wymiany doświadczeń z innymi organizatorami z Polski oraz omówione zostały kierunki działania na najbliższe lata.
Fundacja Orszak Trzech Króli przedstawiła również hasło jakie będzie towarzyszyło Orszakowi w 2019 roku pn. „ODNOWI OBLICZE ZIEMI”.
Będzie to nawiązanie do pamiętnych słów Papieża Jana Pawła II podczas pierwszej apostolskiej wizyty w Polsce w 1979 roku „Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”
20 lat później 12.06.1999 roku Papież Jan Paweł II pielgrzymował do Zamościa.
Pamiętamy ten wyjątkowy dzień i przygotowania do wizyty Papieża Polaka w naszym mieście.
W 2019 roku Zamojski Orszak będzie obchodził również mały jubileusz, gdyż będzie to V edycja tego wydarzenia.
Zapowiada się zatem wyjątkowy Orszak, naznaczony jubileuszami, z ważnym przesłaniem odnowy oblicza ziemi.
Zamość na Zjeździe reprezentowały Małgorzata Farion prezes i Zofia Penk członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments