Światowy Dzień Praw Konsumenta w Zamościu. Konferencja w Ratuszu

0
480

16 marca 2018r. o godz. 11.00 w Urzędzie Miasta (Ratusz – Sala Consulatus) obędzie się konferencja prasowa dotycząca Światowego Dnia Praw Konsumentów. Konferencja ma na celu uświadomienie konsumentom jakie uprawnienia przysługują im na podstawie przepisów powszechnie obowiązującego prawa.

W spotkaniu udział wezmą udział: Anna Subocz-Chachuła – Dyrektor Zamojskiej Delegatury Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, Marzena Mazurek – Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Zamościu oraz Katarzyna Mazur – Miejski Rzecznik Konsumentów w Zamościu.

Światowy Dzień Konsumenta to międzynarodowe święto obchodzone corocznie 15 marca. Po raz pierwszy obchody odbyły się w 1983 roku w rocznicę przemówienia prezydenta Johna F. Kennedy’ego, wygłoszonego w roku 1962 w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Dotyczyło ono projektu ustawy o ochronie praw konsumenta.

Wówczas prezydent USA sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, do wyboru, do bezpieczeństwa, do reprezentacji.

Z jego ust padło też znane stwierdzenie: „Konsumenci to my wszyscy”.

W Polsce Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest oficjalnie od roku 2000. Do obchodów włącza się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i organizacje pozarządowe.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments