Dzień Piękności dla pacjentek chorych onkologicznie w Nu-Med Zamość

0
696

Warsztaty z cyklu „Dzień Piękności dla pacjentek chorych onkologicznie”organizowane w Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu to możliwość skorzystania z bezpłatnych usług zawodowych makijażystek i manicurzystek, w trakcie których pacjentki chorujące na nowotwory mogą dowiedzieć się jak dbać o swój wygląd w trakcie leczenia a także w praktyce dowiadują się, jak podkreślać atuty swojej urody i radzić sobie z niedoskonałościami.

12 marca 2018 r. w Nu-Med Zamość odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Dzień Piękności”.
Tym razem wydarzenie zorganizowano we współpracy z Medycznym Studium Zawodowy im. Stanisławy Leszczyńskiej w Zamościu oraz z firmą Amoena.

W czasie spotkania Pani Magdalena Sędłak wraz ze swoimi podopiecznymi (Angelika Dużyńska i Aneta Duras, słuchaczki II roku: Technika Usług Kosmetycznych) zaproponowały pacjentkom diagnozę skóry, zabiegi pielęgnacyjne na cerę i dłonie oraz udzielały indywidualnych porad kosmetycznych. Wszystkie przybyłe Panie chętnie skorzystały z zabiegów i uważnie słuchały wskazań. Ponadto konsultowały się z Panią Anną Dołbień z firmy Amoena w zakresie rehabilitacji i zaopatrzenia protetycznego kobiet po operacji piersi.

– Takie spotkania przypominają kobietom, że jesteśmy piękne bez względu na to, w jakim etapie życia jesteśmy i warto tego piękna szukać i je wydobywać. – mówi Agata Surmacz-Wójcicka z Nu-Med CDiTO Zamość. – Mają też charakter terapeutyczny. Doświadczanie radości oraz wzmocnione poczucie pewności siebie wpływają pozytywnie na poprawę samopoczucia i mobilizują siły wewnętrzne do radzenia sobie w sytuacji choroby.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments