Bieg “Tropem Wilczym już dzisiaj!

0
484

Bieg startuje dzisiaj o godzinie 12.00 ze stadionu OSIR, wiedzie głównymi alejkami Parku Miejskiego z metą na stadionie. To już VI edycja największego biegu pamięci, poświęconego Żołnierzom Wyklętym

Organizatorem biegu w Zamościu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość. Bieg, ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Ma także na celu popularyzację wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych.
Dystans rodzinny – obligatoryjny dla wszystkich wynosi 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka pseud. „Lalka”.
Trasa Biegu przebiegać będzie przez tereny Parku Miejskiego i stadionu OSiR.

280 uczestników zgłoszonych i zweryfikowanych na starcie otrzyma pakiety startowe. W skład pakietu wchodzą: koszulka, medal, materiały promocyjne (ilość pakietów ograniczona do 280szt.).

W 2017 roku w Biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z  USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd. W tegorocznej edycji, spodziewanych jest 70 000 biegaczy.

 

Poprzedni artykułMedal dla Stanisława Orłowskiego i Andrzeja Wnuka. Gratulujemy!
Następny artykułEKONOMIK – DZIEŃ OTWARTY
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments