Synoptycy ostrzegają: Nadchodzą siarczyste mrozy!

0
468

Szykuje się naprawdę mroźny koniec lutego. Synoptycy ostrzegają, że w najbliższych dniach temperatury mogą spaść nawet do minus 18 stopni. Wszystko to wynik nadciągającego nad Polskę wyżu znad Skandynawii i północno – zachodniej Rosji. Za jego sprawą czeka nas mroźny weekend, a kolejny tydzień nie przyniesie ocieplenia.

W piątek 23.02.2018 na wschodzie i północy przewidywane są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -5°C na północnym wschodzie do 0°C na południowym zachodzie kraju i 1°C na wybrzeżu. Temperatura minimalna od -15°C na północnym wschodzie do -5°C, -4°C na zachodzie i południowym zachodzie.

W kolejnych dniach (od 24.02.2018 do 26.02.2018) Polska będzie pod pływem wyżu znad Skandynawii, tylko w poniedziałek województwa południowe znajdą się w zasięgu płytkiej zatoki niżowej. Niewielkie opady śniegu wystąpią głównie na północy i wschodzie. Nadal nad Polską będzie się utrzymywać mroźne powietrze arktyczne. Najniższa temperatura minimalna będzie na północnym wschodzie i w kotlinach górskich: -18°C, -15°C, najwyższa na zachodzie: -7°C, -5°C. Temperatura maksymalna odpowiednio od -11°C, -8°C do 0°C w sobotę, a w pozostałych dniach do -4°C, -2°C. W w woj. lubelskim w sobotę prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C do -12°C. Temperatura maksymalna w dzień od -7°C do -5°C. W niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek w naszym województwie synoptycy przewidują temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -14°C. Temperatura maksymalna w dzień od -9°C do -7°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 10 km/h.

W ciągu następnych dni prognozuje się nadal temperaturę minimalną w nocy poniżej -15°C.

źródło: IMGW-PIB

Poprzedni artykuł(PILNE!)Jesteśmy bliżej celu i bliżej ratunku dla Kacperka!
Następny artykułPodglądał, bo go to odstresowywało.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments