Ratusz szuka kierownika

0
524
fot. K. Chmiel - Światłoczuły.pl

Zamojski Ratusz szuka pracownika. Na stronie BIP ogłoszono nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miasta. Poszukiwani są kandydaci na stanowisko Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Osoby zainteresowane mogą składać swoje oferty osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej do 9 marca 2018 r.

Kandydaci przystępujący do naboru muszą spełniać dość długą listę wymagań. Są to m.in.: wykształcenie wyższe magisterskie prawnicze lub administracyjne, minimum 3-letni staż pracy na stanowiskach urzędniczych, znajomość ustaw: Prawo o aktach stanu cywilnego, o opłacie skarbowej, o zmianie imion i nazwisk, o ewidencji ludności i dowodach osobistych, Kodeks rodzinny i opiekuńczy, znajomość przepisów ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o pracownikach samorządowych. Niezbędne do pracy na tym stanowisku jest także posiadanie nieposzlakowanej opinii i niekaralność.

Dodatkowe wymagania to: umiejętność kierowania zespołem ludzkim, umiejętność reprezentowania Urzędu – dobra dykcja, umiejętność interpretacji przepisów prawa, umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, znajomość języka obcego na poziomie komunikatynym, odpowiedzialność, rzeczowość, kreatywność, komunikatywność, znajomość obsługi komputera ( Word, Excel,) umiejętność obsługi urządzeń biurowych (fax, ksero).

Do zadań kierownika USC należeć będzie m.in.: rejestracja urodzeń, małżeństw, zgonów, które nastąpiły na terenie miasta, nadzór nad wydawaniem odpisów z akt stanu cywilnego, transkrypcja, odtwarzanie, ustalanie treści zagranicznych aktów stanu cywilnego, przyjmowanie oświadczeń woli przewidzianych przepisami kodeksu rodzinnego
i opiekuńczego, aktualizacja ksiąg stanu cywilnego oraz akt zbiorowych na podstawie decyzji administracyjnych lub orzeczeń sądowych, prowadzenie spraw związanych z administracyjną zmianą imion i nazwisk, organizowanie uroczystości jubileuszowych 50- lecia  pożycia małżeńskiego wydawanie zaświadczeń o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa za granicą.

Osoba, która wygra konkurs może liczyć na umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu

Osoby zainteresowane mogą składać swoje oferty osobiście lub za pośrednictwem poczty do 9 marca 2018 r.

Szczegóły oferty TUTAJ

Poprzedni artykułW obronie niepodległej Rzeczypospolitej. Wystawa w Książnicy
Następny artykułLutowa sesja Rady Miasta. O czym zdecydują radni ?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments