W Radecznicy też pobiegną “Tropem Wilczym”

0
572

Po raz pierwszy w Radecznicy odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Gmina postanowiła dołączyć do ogólnopolskiego wydarzenia, poświęconego Żołnierzom Wyklętym, które odbędzie się w ponad 200 miastach na terenie Polski i poza jej granicami.

Bieg wystartuje o godz. 11:00 z terenu Klasztoru w Radecznicy. Meta znajdować się będzie za Urzędem Gminy w Radecznicy.

W biegu udział weźmie 50 osób, z których każda otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę z jednym z Żołnierzy Wyklętych, a także nagrodę ufundowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Po biegu zaplanowano poczęstunek – informują organizatorzy biegu

Trasa biegu liczy 1963 m – jest to liczba, symbolizująca rok śmierci ppor. Józefa Franczaka ps. “Laluś”, ostatniego Żołnierza Wyklętego, który zginął w walce.

Wydarzenie będzie częścią obchodów 66 Rocznicy Śmierci płk. Mariana Pilarskiego ps. “Jar” oraz kpt. Stanisława Biziora ps. “Eam”, które rozpoczną się 4 marca uroczystą Mszą Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych w Bazylice Objawień Św. Antoniego w Radecznicy o godzinie 10:00.

W biegu może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, udział jest bezpłatny. Zapisy są prowadzone pod adresem: [email protected], lub telefonicznie (665 494 052). Należy podać imię i nazwisko, numer PESEL (potrzebny do ubezpieczenia) oraz rozmiar koszulki.

Organizatorami biegu są: Fundacja Wolność i Demokracja, Stowarzyszenie Głos Bohatera
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Klasztor oo. Bernardynów w Radecznicy, Urząd Gminy Radecznica

Współpraca:

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego “Mokrelipie

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments