Uchroń córkę przed rakiem szyjki macicy. Bezpłatne szczepienia dla dziewczynek

6
986

Miasto Zamość zachęca rodziców dziewczynek urodzonych w 2006 r., zamieszkałych w mieście Zamość do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko zakażeniom HPV, powodującym raka szyjki macicy. Zgłoszenia do końca kwietnia 2018.

W pierwszej kolejności będą szczepione dziewczynki zarejestrowane u jednego z niżej wymienionych realizatorów programu szczepień. W przypadku wolnych środków finansowych (w ramach podpisanej umowy) podmiot leczniczy może zaszczepić pacjentów zapisanych do innego podmiotu leczniczego z terenu miasta Zamość.

Adresy przychodni realizujących program szczepień znajdują się na plakacie. Więcej informacji udzieli Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego (tel.84 638 48 21).

Rak szyjki macicy jest drugim najczęściej atakującym młode kobiety. Działania profilaktyczne: szczepienia i regularnie wykonywane cytologie, są naprawdę skuteczne.

Więcej na temat szczepień będzie można dowiedzieć się także na konferencji „Szczepienia ochronne w profilaktyce zdrowotnej”, która odbędzie się 28 lutego br. w CKF „Stylowy”, ul. Odrodzenia 9 w godz. 10.00-13.00.

 

Poprzedni artykułNawet pół miliona zł. dotacji dla rolnika. Ruszył nabór wniosków
Następny artykułZakaz handlu to fikcja? Sprawdź gdzie i dlaczego zrobisz zakupy w każdą niedzielę (wideo)
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
Anonimowo

Szanowni Państwo,
Szczepionka przeciw HPV zawiera boran sodu – środek toksyczny dla systemu nerwowego1, wykorzystywany w trutce na szczury. W jej skład wchodzi również polisorbat 80 – detergent sterylizujący szczury.
Większość krajów wycofuje się z zalecania tej szczepionki, jest bowiem nierzetelnie przebadana. W Polsce jest ona wciąż zalecana dziewczynkom, które ukończą 12 lat, pomimo tego, że już w tej chwili z łatwo dostępnej wiedzy wynika, że ma ona długą listę skutków ubocznych o ogromnej częstotliwości występowania. W 2017 roku szczepionka miała stać się obowiązkową, ale nie wystarczyło pieniędzy w budżecie, aby tak się stało. To kwestia czasu. I to jest nasz czas, aby do tego nie dopuścić!
Rząd Japonii, kiedy okazało się, że niemal 2000 dziewcząt i młodych kobiet z 3 000 000 zaszczepionych miała poważne powikłania poszczepienne, wycofał swoje poparcie dla wszystkich szczepionek przeciw HPV. Dziewczynki nadal mogą otrzymywać szczepienia za darmo, lecz placówki medyczne są zobligowane do informowania, że ministerstwo zdrowia ich nie poleca.
Podobnie postąpił Wydział Zdrowia w Stanie Utah w USA(1).
Dopiero niedawno pod wpływem licznych sygnałów Europejska Agencja Leków rozpoczęła niezależne badanie bezpieczeństwa szczepionek przeciw HPV, które potrwa przynajmniej kilka lat2.
Włoscy oraz izraelscy badacze opisują w pracy naukowej trzy przypadki młodych, uprzednio zdrowych kobiet, u których szczepienia HPV spowodowały nieodwracalne uszkodzenia jajników i bezpłodność w wyniku choroby autoimmunologicznej.
W USA do rządowej bazy danych Vaers zgłoszono 138 zgonów i ponad 30 000 powikłań poszczepiennych po stosowaniu szczepionek przeciw HPV. Ponieważ średnio zgłaszanych do niej jest tylko od 2 do 5% wszystkich powikłań, dane te trzeba pomnożyć przez 20 do 50, aby oszacować w przybliżeniu ich faktyczną liczbę.
Oznacza to, że tylko same szczepionki przeciw HPV mogły zabić od 2760 do 6900 dziewcząt i młodych kobiet w samych Stanach Zjednoczonych!
We Francji zarejestrowano w ich wyniku 130 zgonów.
A w Polsce?
Nawet producent szczepionki informuje w ulotce o wielu poważnych efektach ubocznych, które mogą wystąpić po zastosowaniu szczepionki Gardasil (w Polsce zarejestrowanej pod nazwą Silgard). Bóle głowy, gorączka, bóle kończyn, wymioty to najczęściej spotykane reakcje, ale są również poważniejsze zapalenie nerwów czy wzrost częstości akcji serca.
Ignorując to całkowicie, polscy „eksperci” i urzędnicy informują opinię publiczną o całkowitym bezpieczeństwie szczepienia przeciw HPV.
W naszym kraju tę kontrowersyjną szczepionkę zaleca się podawać 12-letnim dziewczętom, pomimo że nie przeprowadzono wiarygodnych testów jej bezpieczeństwa w tej grupie wiekowej ani nie udowodniono jej skuteczności w zapobieganiu rakowi szyjki macicy.
To, że potencjalnie niebezpieczna, nie do końca przebadana szczepionka o niepewnej skuteczności, została wprowadzona na nasz rynek, to prawdopodobnie wynik agresywnej promocji i lobbingu jej producentów.
W efekcie tych kampanii z funduszu NFZ będą co roku trafiać do koncernów produkujących te szczepionki setki milionów złotych, pochodzące z naszych podatków.
Już dziś prowadzone są olbrzymie kampanie „informacyjne“, promujące szczepionki przeciw HPV wśród rodziców. Wiele samorządów refunduje je dzieciom i każdego dnia nieświadomi rodzice godzą się na nie, ponieważ nie dostają informacji o możliwości wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Są one bowiem reklamowane jako szczepionki przeciw rakowi, pomimo braku dowodów, że naprawdę zapobiegają rakowi szyjki macicy.
Skuteczność szczepionek przeciw HPV jest kwestionowana
Badacze z University of British Columbia przeprowadzili w 2012 roku analizę wcześniejszych badań skuteczności szczepionek przeciw HPV i wykazali, że wyciągane z nich wnioski były nierzetelne. W podsumowaniu autorzy stwierdzają jednoznacznie:
Twierdzenie, że szczepionka przeciw HPV pomaga zredukować o ok. 70% występowanie raka szyjki macicy jest formułowane pomimo faktu, że badania kliniczne nie wskazały do dziś ani jednego przypadku, w którym szczepionka pomogła by zapobiec wystąpieniu raka szyjki macicy (nie wspominając o śmierci z powodu raka szyjki macicy)“ Podobnie twierdzenie, że szczepienie przeciw HPV jest wyjątkowo bezpieczne bazuje tylko na wysoce nieprofesjonalnych badaniach bezpieczeństwa i przeczy danym zebranym w bazach informacji o bezpieczeństwie szczepień i raportom, które wskazują na związek szczepień przeciw HPV z poważnymi efektami ubocznymi (w tym zgonami i trwałą niepełnosprawnością).
Co więcej, badania wskazują, że wśród osób zaszczepionych tą szczepionką ryzyko zakażenia innymi typami wirusa HPV niż te 4 obecne w szczepionkach, nie tylko nie maleje, ale wzrasta!
Nasze dzieci są więc poddawane szczepieniu substancją, która jest nie tylko nie służy ochronie ich zdrowia, a wręcz może być niebezpieczna.
Czy można to akceptować? My tak nie uważamy.
I dlatego właśnie zwracamy się do Ciebie z prośbą o podpisanie petycji z żądaniem rezygnacji ze szczepień przeciw HPV, przynajmniej do czasu, gdy ich skuteczność i bezpieczeństwo zostaną ocenione przez niezależnych badaczy.
Jesteśmy przeciwni zmuszaniu dwunastoletnich dziewczynek do przyjmowania substancji, które mogą być szkodliwe dla ich organizmów, prowadząc do wielu bardzo poważnych skutków ubocznych. Żądamy wprowadzenia obowiązku udzielania przez lekarzy pełnej informacji o możliwych zagrożeniach wynikających ze szczepienia.
KLIKNIJ TUTAJ, ŻEBY PODPISAĆ PETYCJĘ
Źródła:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23016780
https://www.youtube.com/watch?v=UX7NXLpEe7k
http://hpv-vaccine-info.org/gardasil-will-be-the-biggest-scandal-in-medical-history/

Anonimowo

Prosze poczytać o zfalszowanych badaniach klinicznych tej szczepionki przeczytac jej skład….obejrzec filmy dokumentalne z dziewczynkami chorymi po tej szczepionce w innych państwach jest juz wycofywana ale rozumiem ze jak zawsze syf idzie do polski jest naprodukowane utylizacja jest droga woec ciemny lud kupi….nie trujcie Polskich Dzieci!!!!! Dość!

Anonimowo

Nigdy w życiu nie zaszczepie córki ta szczepionka .