Na rosyjską nutę w “Budowlance”. Wkrótce IV edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej

0
680

Powodzenie, jakim cieszy się Konkurs Piosenki Rosyjskiej organizowany corocznie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu przerosło najśmielsze oczekiwania jego organizatorów. Do czwartej edycji konkursu zgłosiło się 23 wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych i 20 ze szkól gimnazjalnych, w tym 4 zespoły i 4 duety. Łącznie przybędzie 65 uczniów i 31 nauczycieli – opiekunów. To rekord dotychczasowych konkursów.

Sala gimnastyczna w zamojskiej “Budowlance już w najbliższy piątek, 16 lutego o godzinie 9.00 zamieni się w salę koncertową, z prawdziwą sceną i przepiękną dekoracją. Zabłysną światła reflektorów i laserów. Zabrzmi i popłynie piękna muzyka rosyjska. Zacznie ją Wiosna i Miłość z filmu Doktor Żywago – leitmotiv konkursu.

Jak zdradzili nam organizatorzy konkursu – wśród tegorocznych wykonawców dominuje repertuar Anny German, Poliny Gagariny, Ałły Pugaczowy, Ani Lorak, Aleksandra Rybaka. Pojawiają się również nowe nazwiska reprezentujące współczesny rosyjski pop, takie jak: Jegor Krid, Walerij Meladze czy Grigorij Leps.

Jury oceniać będzie wykonawców w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Konkurs transmitowany będzie na żywo w technologii Live Stream za pomocą portalu Youtube, zaś linki znajdować się będą na szkolnej stronie internetowej i na stronie konkursu. Wszyscy zainteresowani konkursem będą mogli oddać swój głos na najlepszego wykonawcę przez naszą stronę internetową. W ten sposób wyłoniony zostanie laureat bądź laureaci nagrody publiczności. Pierwszą nagrodą jest wyjazd dla dwóch osób do Lwowa, którą ufundowało biuro podróży Quand z Tomaszowa Lubelskiego. Druga nagroda to dron, ufundowany przez firmę Budmat oraz super gadżety komputerowe ufundowane przez PGK, PGE, MZK.

– Pan Jarosław Maluha, prezes PGK od początku wspierał nasze przedsięwzięcie i należy mu się wyróżnienie. W tym roku udało nam się pozyskać więcej sponsorów. Są to: firma BUDMAT, PGK, DROGMOST, PGE, MZK, Karczma Góralska, hurtownia Mars i to nie wszystko, rozmowy wciąż trwają. Jak co roku patronat nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk i Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk. Do zacnego grona dołączył jeszcze jeden patron, z którym współpracujemy od dwóch lat: Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Reprezentantów spodziewamy się na konkursie, przyjadą specjalnie na nasz konkurs – podkreśla Lidia Sternik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu – Ze swojej strony dołożyliśmy wszelkich starań, aby zagwarantować wykonawcom jak najwyższy poziom. Będzie nowy sprzęt nagłaśniający, dający wszystkim wykonawcom równe szanse, a w blasku reflektorów i laserów wszyscy wykonawcy poczują się jak gwiazdy. Gwarantujemy ze swojej strony miłą atmosferę, dużo życzliwości i dobra zabawę.

W szkolnej świetlicy do dyspozycji gości będzie kawiarenka, w której można będzie wypić kawę, herbatę albo przegryźć ciasteczko. Stamtąd również można będzie oglądać na żywo zmagania konkursowe.

Nowy Kurier Zamojski będzie patronem medialnym wydarzenia. Zapraszamy wszystkich do oglądania na żywo konkursu i głosowania na najlepszego wykonawcę.

Poprzedni artykułWalka o prawdę historyczną – “Józef Śmiech “Ciąg” – jak było naprawdę?
Następny artykułMuzyczna podróż po Polsce z Namysłowiakami
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments