„Nie Jestem Byle Kim”. Ambitny projekt uczniów I LO

1
1234
Trójka uczniów z I LO w Zamościu postanowiła wziąć udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Zwolnieni z teorii".
GAIA

Trójka uczniów z I LO w Zamościu postanowiła wziąć udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Nie jest to typowy konkurs sprawdzający wiedzę książkową uczniów. Studenci i licealiści biorący w nim udział muszą wykazać się praktycznymi umiejętnościami. Zadaniem uczestników jest opracowanie i przeprowadzenie projektu społecznego służącego najbliższemu otoczeniu.

W ramach olimpiady trójka drugoklasistów z zamojskiej „jedynki”: Barbara Ptak, Justyna Nadłonek i Dominik Dębiński stworzyła swój autorski projekt pod nazwą „Nie Jestem Byle Kim”. Celem projektu jest zwiększenie samooceny odbiorców, nauka przemyślanego podejmowania decyzji, odnalezienie pasji, nauka fizycznej techniki zwiększenia pewności siebie.

W dzisiejszych czasach na każdym kroku jesteśmy obligowani do podejmowania decyzji na temat naszego życia. W natłoku bodźców i wzorców, nierzadko nie umiemy w pełni ocenić swoich możliwości, kierujemy się wyborami większości lub pozostajemy bierni, co prowadzi do rosnącego niezadowolenia z poziomu swojego życia. Nasz projekt ma na celu zapobieganie takiemu zjawisku – tłumaczą licealisci.

Swój pomysł młodzi ludzie już wcielają w życie. W jaki sposób? M.in. poprzez organizację warsztatów i wykładów dla młodzieży (które sami prowadzą). Basia, Justyna i Dominik w planach mają też szereg innych działań: – Już wkrótce na stworzonym przez nas fanpage’u na Facebooku publikować będziemy posty z prostymi, przemyślanymi zadaniami do wykonania. Jesteśmy także w trakcie realizacji kampanii plakatowej, która ukaże Zamościan, ich zawody i pasje z tej wyjątkowej, często niedostrzeganej strony. Zwieńczeniem działań będzie wykład z osobami, które osiągnęły szeroko pojęty sukces – zapowiada ekipa „Nie Jestem Byle Kim”.

Jakie korzyści – oprócz jakże cennych umiejętności: nawiązywania partnerstw, zarządzania oraz pracy w zespole, zyskać mogą uczestnicy olimpiady? Każda osoba realizująca projekt zostaje finalistą „Zwolnionych” oraz otrzymuje honorowany przez pracodawców międzynarodowy certyfikat z zarządzania sygnowany przez Project Management Institute R.E.P. Najlepsze projekty natomiast uzyskują nominację do Złotych Wilków, nagród dla najlepszych projektów w Polsce, wręczanych przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !

Więcej na Facebooku https://www.facebook.com/NieJestemByleKim/

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Bardzo fajna inicjatywa. brawo!