Słynna “Tosca” na żywo w CKF “Stylowy” w Zamościu

0
515

Tragiczna miłość wplątana w tryby polityki i historii. ToscaPucciniego na stałe weszła do repertuaru teatrów operowych, pozwalając na stworzenie niezapomnianych kreacji wielu artystom. Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na transmisję „Toski” z nowojorskiej The Metropolitan Opera 27 stycznia 2018 o godz. 18:55.

W rolach głównych aktorki Florii Toski i kochającego ją malarza Cavaradossiego, zaplątanych w polityczne śledztwo okrutnego prefekta Scarpii, wystąpią Sonya Yoncheva i Vittorio Grigolo. W postać Scarpii wcieli się Željko Lučić.

Libreciści Pucciniego i sam kompozytor precyzyjnie osadzili wydarzenia dziejące się w dziele w konkretnych miejscach w Rzymie i konkretnych dniach roku 1800. Może dlatego „Tosca”, jak żadna inna opera, opiera się inscenizatorom, którzy chcą uwspółcześniać dzieła przenosząc ich akcję w inny czas i miejsce. Takich zapędów nie ma Sir David McVicar, który przygotował nową inscenizację dla Met. Ma za to zamiar odzwierciedlić rozmach partytury Pucciniego, nadając monumentalne kształty miejscom akcji: kościołowi św. Andrzeja della Valle, Pałacowi Farnese i tarasowi Zamku Anioła.

Bilety: 50 zł do nabycia w kasach CKF Stylowy w Zamościu, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments