To już oficjalne! Zamość Świetlną Stolicą Lubelszczyzny!

0
712

To już oficjalne – Zamość wygrał pierwszy etap plebiscytu “Świeć się z Energą” i został Świetlną Stolicą Lubelszczyzny! Zamojskie iluminacje świąteczne zdobyły ponad 50 tys. głosów. To najlepszy wynik nie tylko województwie lubelskim, ale też w całej Polsce!

W drugim etapie Plebiscytu Miast o dobroczynne nagrody od Grupy Energa, rywalizować będzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski – po jednej z każdego województwa. Lubelszczyznę reprezentuje Zamość, który w pierwszej turze pokonał m.in.: Puławy oraz Lublin. Pozostali finaliści to: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola i Starachowice.

O wejście do finału Plebiscytu “Świeć się z Energą” walczyły 143 miasta. Najwięcej miejscowości zgłosiło się ze Śląska – aż 21. Wszyscy finaliści otrzymają ufundowane przez Energę praktyczne urządzenia marki Amica o łącznej wartości 10 000 zł. W skład każdego zestawu wchodzi: kuchnia elektryczna, zmywarka, dwie lodówki, dwie pralki, dwie mikrofale, dwa blendery, dwa parowary, sokowirówka i dwa czajniki elektryczne – wyliczają organizatorzy konkursu.

Miasto, które zdobędzie tytuł “Świetlnej Stolicy Polski” otrzyma dodatkowy sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Wszystkie nagrody trafią do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. Głosy będzie można oddawać codziennie  na stronie SwiecSie.pl albo za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Start drugiego etapu zaplanowany jest na 8 stycznia, potrwa on tydzień – do poniedziałku 15 stycznia. Wtedy też dowiemy się, czy Zamość przez kolejny rok będzie nosić zaszczytny tytuł “Świetlnej Stolicy Polski”.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments