Rejestr pedofilów i gwałcicieli już działa. Są tam też sprawcy przestępstw seksualnych z naszego regionu

2
1613

Od 1 stycznia 2018 na Stronie Ministerstwa Sprawiedliwości działa Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. W rejestrze publicznym, dostępnym dla każdego sprawdzić możemy czy w naszej okolicy przebywa groźny gwałciciel czy pedofil.

Mamy prawo wiedzieć, czy skazani za przestępstwa seksualne są naszymi sąsiadami, czy chcą pracować np. w szkole. Obowiązkiem państwa jest chronić dzieci, a nie pedofilów. Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców – uzasadnia utworzenie rejestru, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W części ogólnodostępnej [link TUTAJ] są imiona i nazwiska oraz fotografie prawie 800 skazanych prawomocnie pedofilów, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia, a także pedofilów-recydywistów oraz sprawców gwałtów ze szczególnym okrucieństwem – których wyroki nie uległy zatarciu. Są tam też dane o miejscowościach, w jakich te osoby przebywają oraz o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa; o ewentualnej przerwie w karze czy warunkowym zwolnieniu skazanego.

W rejestrze znalazły się także dane sprawców przestępstw pochodzących z naszego regionu.

Korzystając z takiej możliwości, publikujemy ich wizerunki ku przestrodze.

 

 

 

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Super!!!!!! Takie ostrzeżenia powinny wisieć na każdym drzewie,żeby wszyscy widzieli .

Anonimowo

Nie tylko na drzewach ale i na sklepach