500 plus wypłacą jeszcze przed świętami?

1
1000

Święta Bożego Narodzenia wiążą się ze sporą ilością wydatków. To duże obciążenie zwłaszcza dla rodzin uboższych, wielodzietnych. Czy mogą one liczyć na to, że pieniądze z programu Rodzina 500 plus pojawią się na ich kontach jeszcze przed Wigilią? Z apelem do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o wypłatę świadczenia z programu „Rodzina 500 plus” jeszcze przed Bożym Narodzeniem wystąpiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował, że wczoraj (18 grudnia) na konta samorządów z woj. lubelskiego trafiła ostatnia grudniowa transza środków na wypłatę świadczenia 500 plus w woj. lubelskim. Teraz to już wyłącznie od gmin zależy, czy przekażą środki dla rodzin ze swojego terenu jeszcze przed świętami:

– Średnio miesięcznie przekazujemy gminom około 120 mln złotych. Wczorajsza transza została przekazana po to, aby samorządy mogły wypłacić wszystkie środki z Programu Rodzina 500 plus jeszcze przed świętami. Boże Narodzenie to jest ten moment w ciągu roku, w którym potrzebujemy dużo środków finansowych. Dotyczy to zwłaszcza tych rodzin, które mają dzieci, bo wiadomo, że łączy się to z tradycją kupowania prezentów i te środki na pewno by się przydały. Jestem przekonany, że gminy staną na wysokości zadania, tak jak robiły to do tej pory, bo współpraca przy wypłacie świadczenia wychowawczego między nami a gminami układa się bardzo dobrze – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

bez 500 świeta byłby słabe. jestem na bieżąco https://program500plus.org.pl/