Z ostatniej chwili: Szpital „papieski” znów w czołówce najlepszych szpitali w Polsce!

6
1665

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu po raz kolejny uplasował się w ścisłej czołówce ogólnopolskiego rankingu szpitali „Bezpieczny Szpital Przyszłości” 2017. Zamojska placówka zajęła 7 miejsce wśród 100 najlepszych szpitali w Polsce (w ubiegłym roku była na 6 pozycji) oraz 3 miejsce w kategorii sieci szpitali w Polsce!

Ranking, przeprowadzany co roku przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i Firmę doradczą Idea, odbywał się już po raz 14. Wyłoniono w nim 100 najlepszych szpitali wśród szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych z całej Polski. Punkty przyznawano w siedmiu obszarach: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg. Pod uwagę brano również to, czy przy placówce znajduje się Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Na pierwszej pozycji w TOP 100 najlepszych szpitali 2017 znalazło się Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Na drugim miejscu – Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa, na trzecim – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Korczaka w Słupsku.

Zwycięzcy Rankingu Szpitali 2017 zostaną przedstawieni w czwartek, 14 grudnia w Warszawie podczas uroczystej gali, na której spotkają się przedstawiciele 120 najlepszych szpitali publicznych i prywatnych.

Z pełnym rankingiem można się zapoznać TUTAJ

 

- reklama-
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

porodówki pewnie nie brali pod uwage.

Anonimowo

Pod względem łapówkarstwa przez lekarzy tak wysokie miejsce

Anonimowo

Jakość opieki i komfort pobytu pacjenta….. Dokładnie! W tej kwestii nie ma sie czym chwalić. Tak, jak juz wspomniala jedna Pana – porodowki pewnie nie brali pod uwage…

Anonimowo

Oddział wewnętrzny też powinni wziąć pod lupę a szczególnie to jak”trafnie” lekarze stawiają diagnozy zresztą sor też nie jest lepszy już nie jednego pacjenta zdiagnozowali na tyle późno że na prawidłowe leczenie nie miał już szansy

Anonimowo

To jest kabaret, a nie szpital. Jakość obsługi żadna. m
Mojej mamie lekarz na wizycie w nu-medzie ( poradni onkologicznej) nie dał skierowania na badania na fundusz, tylko kazał zapisać się do Niego w kolejkę w Pulsie- prywatnej przychodni, gdzie przyjmuje..

Anonimowo

Kondycja szpitala jest dobra, pacjentów już niekoniecznie.