„Where is Santa?” Poszukiwania Świętego Mikołaja w Zamojskiej Siódemce

0
871

8 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu po raz drugi odbył się niezwykły Turniej Języka Angielskiego „Where is Santa?,” adresowany do zamojskich przedszkolaków. Do szkoły przybyli najmłodsi miłośnicy języka angielskiego, Świętego Mikołaja oraz dobrej zabawy. Tegoroczna edycja turnieju także cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do zabawy zgłosiły się 5-osobowe drużyny z 9 zamojskich przedszkoli.

Turniej oparty był na zagadkach językowych, zabawach ruchowych oraz pracy zespołowej. Elf z fabryki zabawek przekazał wiadomość o zaginięciu Mikołaja. Wyczekiwany przez wszystkich gość zjawił się dopiero wtedy, gdy uczestnicy turnieju wykazali się wiedzą na jego temat oraz rozwiązali 5 różnych zadań, ukrytych w świątecznych prezentach. Zadania wymagały nie tylko znajomości języka angielskiego, ale też szybkości ich wykonania. W trakcie trwania turnieju dzieci bawiły się śpiewając angielskie piosenki z pokazywaniem.

Uczestnicy turnieju okazali się ekspertami do spraw Mikołaja. Przedszkolaki znały imiona reniferów ciągnących sanie Mikołaja, potrafiły go dokładnie opisać. Ponadto, poradziły sobie z rozpoznawaniem przedmiotów ukrytych w worku Mikołaja, łowiły ryby. Pojawił się także akcent z tradycji Wielkiej Brytanii czyli „christmas crackers,” kartonowe rolki zawierające niespodziankę – zagadkę, zapakowane w kolorowy papier, w sposób przypominający duży cukierek. Aby dostać się do środka, należało chwycić za końce i energicznie pociągnąć.

Po zmaganiach językowych przyszedł czas na niespodziankę. Powoli, z wielkim workiem do sali wszedł Święty Mikołaj, który właśnie wrócił z Anglii. Mikołaj poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Opowiadał jak spędził czas z uczniami naszej szkoły. Oczekiwanie na wyniki turnieju umilił występ dzieci z Przedszkola „ Słoneczko.”

Pani Dyrektor Alicja Dubel ogłosiła wyniki, na które wszyscy z niecierpliwością czekali. Wszystkie drużyny wykazały się umiejętnościami językowymi jednak jury wyłoniło trzy miejsca:

1 miejsce: Przedszkole Miejskie nr 1

2 miejsce: Przedszkole Miejskie nr 14

3 miejsce: Przedszkole Językowe For Kids oraz Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School z Oddziałami Przedszkolnymi

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a nauczyciele – podziękowania.

Było mnóstwo pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Turniej prowadziła pani Mikołajowa- p. Marlena Szczepanek, której pomagał Elf- p. Agnieszka Dybzińska oraz Śnieżynka- p. Anna Hadło.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w konkursie.

materiał nadesłany, fot. Katarzyna Serafin

Poprzedni artykułZamość: Wigilia dla mieszkańców na Rynku Wielkim
Następny artykułHetmanowcy Dzieciom
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments