Zamość: Uczniowie „Ósemki” pobili rekord Guinnesa?

0
978

Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu jako jedyna z Zamościa i jedna z sześciu z województwa lubelskiego przystąpiła do próby bicia rekordu Guinnesa pod nazwą Code & Shere Programuj z klasą. Cała akcja odbywała się z zachowaniem zasad i zgodnie z regulaminem Guinness World Records.

Wydarzenie miało miejsce 5 grudnia 2017. Grupa 29 uczniów SP nr 8 została zakwalifikowane do ogólnopolskiej próby ustanowienia rekordu Guinnessa w równoczesnym programowaniu. Droga nie była łatwa. Swój akces zgłosiło 100 szkół z Polski.

Nasza szkoła znalazła się w gronie 52 szkół z Polski i Litwy, którym udało się spełnić wymagania formalne. Oprócz próby ustanowienia rekordu innym ważnym celem była popularyzacja wśród młodzieży nauki programowania – umiejętności, która może okazać się kluczowa w ich dalszej przyszłości. Uczniowie pracowali zgodnie z konspektem przygotowanym przez ekspertów z dziedziny programowania jak również kadrę pedagogiczną. Nad stroną formalno-techniczną czuwali nauczyciele: Aneta Ferens Tomasz Flak, Joanna Borowiec-Szklarz, lekcję poprowadził Wiesław Sroka, a wszystko odbyło się w obecności 2 niezależnych świadków – pań Agnieszki Pasiecznej i Jolanty Fugiel – mówi Artur Plewa ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu.

Czy rekord padł? To okaże się wkrótce. W chwili obecnej ze wszystkich szkół do organizatora spływają protokoły i dokumentacja filmowo fotograficzną, której analiza pozwoli ogłosić ustanowienie rekordu.

Czekamy na ten fakt z niecierpliwością – dodaje Artur Plewa

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments