Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – Patryk OBUDŹ SIĘ!

0
611

Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – ‘Patryk OBUDŹ SIĘ” to kolejna inicjatywa, której celem jest zbiórka funduszy na leczenie pochodzącego ze Szczebrzeszyna 13- letniego Patryka Szawary. W lipcu tego roku w rodzinnym mieście chłopca zorganizowano koncert charytatywny. Dla Patryka zagrały wtedy największe gwiazdy disco polo: Cliver, Czadoman, Lider Dance, Milano, Veegas i udało się zebrać sporą sumę na leczenie chłopca [więcej TUTAJ]Wszyscy wierzą, że kiedyś uda się Patrykowi odzyskać to, co utracił: sprawność, samodzielność i zdrowie. Do tego trzeba wiary, wielkiej cierpliwości i … materialnych zasobów, które tak szybko się wyczerpują… Stąd pomysł, by zorganizować charytatywny Turniej. Akcja odbędzie się 26 grudnia 2017 r. w godz. 8-20 w zamojskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8).

Patryk był wesołym, radosnym, wrażliwym chłopcem z głową pełną pomysłów. Chętnie się uczył, lubił sport. Grał w piłkę nożną, ping – ponga, chodził na zajęcia z akrobatyki i ju-jitsu, zimą jeździł na nartach, latem na rowerze. Miał – jak każde dziecko – wiele planów i marzeń. Wszystko to skończyło się pewnego majowego dnia w 2013 roku…
9-letni chłopiec został potrącony przez samochód. Wypadek był bardzo poważny. Patryk przeżył, ale zapadł w śpiączkę. Diagnoza: uraz czaszkowo – mózgowy wielonarządowy …
Po wypadku był operowany i leczony w Zamościu, później przebywał w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie i półtora roku w Klinice „Budzik” w Warszawie. W Klinice „Budzik” obowiązuje limit czasowy i po jego wykorzystaniu Patryk musiał wrócić do domu. Aktualnie występuje u niego syndrom zamknięcia – to znaczy, że jest uwięziony we własnym ciele. Jest jednak nadzieja, że się obudzi. Rodzice wożą go codziennie do Stowarzyszenia „Krok za krokiem” na rehabilitację, która przynosi stopniowe efekty. Patryk „pracuje” na komputerze sterując wzrokiem, jest pionizowany na specjalistycznym sprzęcie, słucha muzyki, ogląda telewizję, rodzice czytają mu książki. Jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, pediatry, okulisty i neurologopedy. W celu pobudzenia pracy mózgu zażywa dość kosztowne leki i suplementy.
Dzięki wysiłkowi lekarzy, rehabilitantów i rodziców pojawiła się nadzieja i… są drobne sukcesy: Patryk przeciąga się, czasami rusza rękami i nogami, spożywa pokarmy doustnie, pije z kubeczka.

„Dawcy Uśmiechu” – organizatorzy świątecznej, sportowej rywalizacji, aukcji, kwesty i loterii – mogą i chcą te zasoby pomnożyć. Zapraszają więc wszystkich 26 grudnia do zamojskiego OSIR-u. Nowy Kurier Zamojski będzie wspierał medialnie akcję. Razem zawalczymy o lepsze życie dla Patryka!

Poprzedni artykułIMGW ostrzega przed gołoledzią. Miejscami może być naprawdę ślisko!
Następny artykułOszuści podają się za urzędników. ZUS apeluje o ostrożność
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments