Prezydent Wnuk: “Jestem niewinny”. Publikujemy oświadczenie Prezydenta Wnuka dotyczące zarzutów prokuratorskich

2
818
fot. archiwum

Dwa zarzuty – poświadczenia nieprawdy oraz przywłaszczenia mienia usłyszał wczoraj (27 listopada) Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk w Prokuraturze Rejonowej w Janowie Lubelskim.

Chodzi o sprawę z 2014 roku, dotyczącą zakupu przez zamojski magistrat pewnego urządzenia. Nieprawdę Prezydent miał poświadczyć w opisie faktury, przedstawionej do rozliczenia, gdzie napisał, że zakupiono urządzenie do badania natężenia hałasu, które miało być użyte podczas imprezy sylwestrowej w 2014 r. Według oskarżyciela był to sprzęt do wykrywania podsłuchów.

Drugi zarzut odnosi się do przetrzymywania zakupionego sprzętu. Według ustaleń śledczych od grudnia 2014 r. do czerwca 2016 r. prezydent przechowywał go u siebie w gabinecie, a gdy został zmuszony do wydania zakupionego urządzenia radnym, doszło do zamiany i prezydent wydał inne urządzenie – do badania natężenia hałasu.

Prezydent Wnuk odmówił w prokuraturze składania wyjaśnień w tej sprawie i twierdzi, że jest niewinny.

Poniżej publikujemy oficjalne oświadczenie Włodarza Zamościa dotyczące przedstawionych mu zarzutów.

Wczoraj, tj. 27 listopada 2017 r. prokuratura przedstawiła mi dwa zarzuty – poświadczenia nieprawdy w dwóch fakturach oraz przywłaszczenia mienia. Wstrzymałem się ze złożeniem wyjaśnień do czasu pisemnego uzasadnienia zarzutów, na które nadal czekam.

Podkreślam, że jestem niewinny, co w mojej ocenie znajduje odzwierciedlenie w zebranym materiale dowodowym, w żadnej mierze nie wskazującym na mnie jako sprawcę wymienionych czynów.

Dlatego ze spokojem czekam na orzeczenie prokuratury lub niezawisłego sądu.

W nawiązaniu do wypowiedzi rzecznika prokuratury oraz doniesień medialnych oświadczam, iż nie musicie Państwo posługiwać się moimi inicjałami, czy zakrywać mi czarnym paskiem oczu, bo jako osoba publiczna liczę się z takimi działaniami opozycji i prokuratury” – pisze w oświadczeniu Prezydent Wnuk.

Oświadczenie

Opublikowany przez Andrzej Wnuk Wtorek, 28 listopada 2017

Poprzedni artykułMoże być problem z zakupem alkoholu po 22. Sejm wprowadził nocną prohibicję.
Następny artykułZamość: Świetlny weekend z mnóstwem atrakcji. [szczegółowy program]
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

ktoś zonka sprzedał ? “fajnych” ma pracowników

Anonimowo

Prokuratorom proponuję zainteresować się 4000 litrów ukradzionego oleju napędowego ze szpitala JP II w Zamościu, oraz sprzedaży pralni w tymże szpitalu.
“Dlatego ze spokojem czekam na orzeczenie prokuratury lub niezawisłego sądu”. Panie Wnuk niech Pan nie wierzy tym knurom z prokuratury oraz “sędziom”. To dopiero banda.